TATLI: KARŞI KONULAMAZ BİR LEZZET

TATLI

Tatlı, hem ülkemizde hem de dünya mutfağında çok ama çok önemli bir yere sahiptir. Hemen hemen her yemekten sonra tüketilen hatta bazen farklı kültürlerde ve coğrafyalarda yemek öncesinde tüketilen tatlı, birden farklı çeşidi ile karşımıza çıkmakta. Kimi zaman şerbetli, kimi zaman sütlü, kimi zaman sıcak, kimi zamansa soğuk olacak şekilde bizlerin ağzını tatlandırıyor. Evet tatlı çok güzel ve karşı konulamaz olduğu gerçeği aşikar fakat tabii ki sizler yine de sizin için yeterli miktarda tatlı ve şeker tüketimini elden bırakmayın lütfen.

Yaz Günlerinin Vazgeçilmezi: Dondurma

Yaz günlerinin vazgeçilmezi olarak örnek verebileceğimiz ilk tatlı, harika bir dondurma değil de başka ne olabilir elbette. Küçükten, büyüğe herkesin en sevdiği şey sıcak bir yaz gününde dondurma yemekten başka ne olabilir ki? İsterseniz taze bir külahta dondurma, isterseniz kağıt helva arasında tüketebildiğiniz dondurma, yaz mevsimi tatlılarının zirvesinde yer alıyor.

Her Yaşınıza Şahit Bir Tatlı: Pasta

TATLI

Hepimizin hayatının en güzel günlerinden birisidir doğum günleri. Bazı doğum günlerinde bazı sevdiklerimiz olmayabilir, hayat bizleri ayırabilir fakat her doğum günü ya da özel günde birlikte olduğum tek isim bir pasta. Her ne kadar doğum günleri ile çağrıştırsa da diğer özel günlerde ve kutlamalarda pasta kesmek kıymetlidir. Özellikle çikolatalı ve meyveli pasta çeşitleri yine her yaştan kişiyi genç, yaşlı demeden hem görünüşü hem de lezzetiyle kendine hayran bırakabiliyor.

Tatlıların En Hafif Hali: Sütlü Tatlılar

Herkes için lezzet anlayışı elbette değişmekte. Bununla birlikte kültürümüzde şerbetli tatlı kadar sütlü tatlılar da bir o kadar önemlidir. Özellikle sütlü tatlılar olarak akıllara ilk gelen lezzet nefis bir kazandibi olmakta. Kazandibi, esasında taban kısmı yanmış bir muhallebinin ters çevrilmesi ile yüzyıllardan beri kültürümüzde yer etmiş bir tatlıdır. İlk yapılışı Osmanlı Dönemi’ne kadar dayanan kazandibi, şu an bile o zamanlarda olduğu gibi en güzel sütlü tatlılar arasında yer alıyor.

En Güzel Tatlılar Nereden Alınır?

En güzel tatlılar tabii ki de Liva Shop resmi internet sitesi üzerinden, önce inceleyerek ardından, sizin için sunulmuş özel fiyatları değerlendirilerek güvenle alınır. Size muhteşem tatlılar için Liva Shop’un ürünlerini incelemeyi unutmayın!

POPÜLER BLOGLAR