ETİN LEZZETLİ HALİ DANA KAVURMA

Lezzet ve besleyicilik denildiğinde aklımıza şüphesiz hayvansal gıdalar gelmektedir. Anadolu’nun her bölgesinde kullanılan ve tercih edilen ürünlerden bir tanesi de dana kavurma desek yeridir. İçeriğindeki yüksek kalitedeki protein oranı sağlıklı ve yeterli beslenmemize olanak tanımaktadır.

Dana Kavurma alırken lezzetinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken hususlar da vardır. Bunların başında kesimde kullanılan hayvanın sağlığı ve son tüketim tarihi gelmektedir. Çeşitli işlemlerden geçirilen hayvansal gıdaların yeterli hijyen kuralları dikkate alınmadığında medikal sorunlar oluşturabildiğini bilmekteyiz. Salmonella gibi medikal sorunlar oluşturabilecek ürünlerden kaçınmak için bilindik markalara yönelmek önem taşımaktadır.

Ayrıca inançlarımız gereği de helal kesim dana kavurma ürünlerine ulaşmak için MOLU ET siz değerli müşterilerimize bu imkânı sunmaktadır. Ürünlerin kesimi ve saklanması gibi paketlenip siz değerli müşterilerine ulaştırırken de en kaliteli hizmeti vermekten gurur duymaktayız.  Sektöründeki kaliteli ve sağlıklı helal kesim hizmetiyle sizlerin karşısına çıkan MOLU ET ürünlerine ulaşmak için web sitesini ziyaret edebilir, geniş ürün portföyü ile en kaliteli hayvansal gıdalara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çeşit Çeşit Kavurma

Yemeklerinizin besleyici özelliğini arttırırken lezzetine de önem gösteriyorsanız kavurma iyi bir tercih olacaktır. Sabah kahvaltınızda tost veya yumurta içerisinde kullanım için dilimli dana kavurma kullanabilirsiniz. Hafta sonu aileniz veya arkadaşlarınızla bir aktive yapıyorsanız ve yiyeceklerinizi kendiniz hazırlayacaksanız dondurulmuş dana kavurma kullanabilirsiniz.  Evde sulu yemek yaparken karbonhidrat miktarını dengelemek maksadıyla dana kavurma kullanarak besleyici özelliğini arttırabilirsiniz.

Dana Kavurma Üretimi

Doğal ortamlarında ve yüksek rakımda yetişen büyükbaş hayvanlar özenle yetiştirilir. Sırayla kesim öncesinde medikal problemlere sebebiyet vermemek adına sağlık kontrollerinden geçirilen büyükbaş hayvanlar kesim bölgesine sevk edilir. Helal kesimi yapılan hayvanların but bölgesinden gerekli ölçüde yağlı olan kısımların etleri ayrılır. Ayrılmış olan parçalar dana kavurma için özel seçilmiş olan odun ateşinde kaynatılarak pişirilir. Yavaş yavaş kaynatılır ki; dana kavurma minerallerinin, vitaminlerinin kaybolmamasına özen gösterilmiş olunur.  Kaynatılma işlemi sona eren dana kavurma çeşitleri özenle üretilmiş hijyenik ambalajlarına doldurularak hava almayacak şekilde kapatılır.

POPÜLER BLOGLAR