SEVİLEN BİR LEZZET: PAÇANGA BÖREĞİ TARİFİ

paçanca böreği

Hepimiz annelerimizin o meşhur altın günlerindeki ikramları ara ara özlemişizdir. Poğaçalar, mezeler, börekler.. Mutfak tutkusu olanlar için özellikle börek yapmak ayrı bir zevktir. Beş çayı ikramlarında ya da sabah kahvaltılarında hatta bazen kahvaltı türünde geçiştirilen akşam yemeklerinde börek, sofraların baş tacı olarak yerini  alıyor. Bu börek çeşitlerinden biri de paçanga böreği. En doğru tarife her yerde ulaşamayacağınız  lezzetli ve özel bir börektir. Hem basit hem de tadı damaklarda kalacak cinsten bir börek olan paçanga böreği lezzet zevkine göre farklı türlerde de hazırlanabiliyor.  Ana malzemesi yufka olan ve yufkayı sigara böreği şeklinde sarmak yoluyla yapılan paçanga hemen hemen herkesin favori böreğidir. 

Kolay Ulaşılır Malzemelerle Kahvaltıya Bile Hazır: Paçanga Böreği 

Kahvaltı için az zahmetli ancak klasik yumurta, kızartma yerine basit ama lezzetli börek yapmak isteyenlerin ilk tercihi olan paçanga böreği konusunda merak edilen şey ise tarifi. Paçanga böreği tarifi için araştırma yaptığınızda farklı şekillerde hazırlandığını görürsünüz. Dilediğiniz gibi hazırlayabileceğiniz börek için bazı püf noktaları söz konusudur. Sonrasında yapacağınız tek şey fırına göndermek ve enfes lezzetin tadını çıkarmak olacaktır. 

Paçanga Böreği  İle Altın Günlerinin Yıldızı Siz Olun

Altın günleri için ne yapacağınızı bilemiyorsanız paçanga iyi bir seçenek olabilir. Burada elbette dikkat edeceğiniz şey paçanga böreği malzemeler konusu. Genelde pastırma kullanılan tarifte siz hiç bir şey kullanmayabilir ya da sosis, sucuk vs koyabilirsiniz. 

Paçanga böreği yapılışı oldukça kolaydır. Pratik bir tarif olması öğrenciler için de tercih edilebilir durumdadır. Tek yapmanız gereken yufkayı üçgen şekilde kesmek. Ardından iç malzemeleri küçük küçük doğrayarak sigara böreği formatında sarmak. Pastırmalı börek için iç malzemede pastırma olacaktır. Bununla beraber kaşar peyniri, domates, maydanoz gibi eklemeler yapabilirsiniz. 

Hem pratik hem de lezzetli olan bu böreği çocuklarınız da çok sevecek. Farklı malzemelerle doldurup çocuğunuzun beslenme çantasına koyabilirsiniz. Paçanga böreği yapmak size zor geliyorsa Liva Shop üzerinden hızlıca online sipariş oluşturabilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR