SAHANDA YUMURTA ÇEŞİTLERİ İLE GÜNE MODUNUZU YAKALAYARAK BAŞLAYIN

sahanda yumurta

Türk mutfağının en önemli öğünü olan kahvaltıların vazgeçilmezi sahanda yumurta çeşitleri ile harika lezzet yakalayabilirsiniz. Güne başlarken hem besleyici hem de oldukça leziz olan sahanda yumurta ve yanında sıcacık bir çay eşliğinde kahvaltınızı yapabilirsiniz. Damak zevkinize göre dilerseniz sahanda pastırmalı yumurta seçeneğini de mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Klasik sahanda yumurta çeşitlerinden sıkılanlar için Karadeniz’de yapılan lezzetini aratmayan mıhlama ile de kahvaltınızı çeşitlendirebilirsiniz. Domates, soğan, biber ve yumurtanın eşsiz buluşmasından meydana gelen menemen ile de pazar kahvaltılarınıza neşe katabilirsiniz. 

İlham Veren Bir Lezzet: Mıhlama

Nefis köy tereyağının kokusu ve özel yöresel peynirin eşsiz tadı ile mısır ununun birleşiminden oluşan sahanda mıhlama güne başlamak için harika bir tercih olacaktır. Kızarmış enfes tereyağının ve peynirin bir araya gelmesi ile kahvaltınıza mıhlama ile lezzet katabilirsiniz. Sahanda yumurta ile klasik bir kahvaltı da tercih edebilir veya dilerseniz yanında menemen de tüketebilirsiniz. Sebzeli bir seçenek olan menemen aynı zamanda da besleyici bir seçenek olacaktır. Öte yandan Karadeniz yöresinin en sık tercih edilen kahvaltı ürünü olan mıhlamayı Liva Pastanesi ile en kaliteli şekilde deneyimleme fırsatına da sahip olacaksınız. 

sahanda yumurta

Kahvaltıların Baş Tacı Sahanda Yumurta

Neredeyse her kahvaltı sofrasında mutlaka rastlayacağınız menemen ile nefis bir başlangıca ne dersiniz? Yanında kızarmış patates, sosis, çeşitli reçeller, taze demlenmiş çay ve sıcacık bir ekmek ile kusursuz bir sofraya eşlik eden menemen kesinlikle aranan lezzetler arasındadır. Klasik bir Türk serpme kahvaltı içinde olmazsa olmaz bir diğer yemek ise kesinlikle sucuklu yumurta veya sahanda yumurta diyebiliriz.

Özellikle de hafta sonu kalabalık kahvaltı sofralarında neredeyse tüm sahanda yumurta çeşitleri bir arada da görülebilir. Aile boyu her damak zevkine de uyum sağlayan birçok çeşit kahvaltı lezzeti ve sahan servisleri Liva Pastanesi ile şimdi sizlerle. Kusursuz bir lezzete açılan bu kapıyı sizler de aralayın. Nefis pastırmalı yumurta ya da dilediğiniz başka çeşit tüm sahan lezzetleri şimdi Liva Shop ile elinizin hemen altında! Bu benzersiz lezzetleri sakın kaçırmayın!

POPÜLER BLOGLAR