MENEMEN SOĞANLI MI YENİR YOKSA SOĞANSIZ MI?

soğanlı menemen

Türk gastronomisinde önemli bir yere sahip olan menemen, hemen hemen herkesin severek tükettiği yemeklerin başında geliyor. Özellikle kahvaltıların olmazsa olmazı olan bu yemek öğlen saatlerinde de iyi ve doyurucu bir öğün alternatifi oluyor. Peki menemeninizi nasıl alırdınız? Soğanlı mı yoksa soğansız mı? 

Özellikle son yıllarda tartışmalara konu olan soğanlı-soğansız menemen tartışması bundan sonra da tartışılmaya devam edecek gibi görünüyor. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki her iki tarifin de müdavimi oldukça fazla. Çünkü soğanlı menemen de soğansız menemen de farklı damak zevklerine hitap ediyor. Soğansız menemen daha çok günün ilk öğünü olan kahvaltılarda tercih edilirken soğanlı menemen öğlen veya hafif bir akşam yemeği olarak daha çok tercih ediliyor. 

Birbirinden Lezzetli Menemen Çeşitleri 

Türkiye’nin her yöresinde severek tüketilen sahanda menemen ilk olarak İzmir’in Menemen ilçesine mübadele ile gelen Girit Türkleri tarafından yapılmıştır. Bu nedenle bu harika lezzet yörenin ismini taşır. Temel malzemeleri aynı kalsa da zamanla ve yöreye göre farklı menemen çeşitleri yapılmaya başlanmıştır. 

Menemen çeşitleri bakımından farklı damak zevklerine hitap eden alternatiflere sahiptir. Temel olarak domates, biber, yumurta ve tercihe göre soğanın bir araya gelmesiyle yapılan menemenin pastırmalı, sucuklu, kavurmalı, kaşarlı gibi çeşitleri de vardır. Soğanlı menemen ya da soğansız menemen fark etmeksizin bu farklı tatları mutlaka denemelisiniz.

Liva Shop ailesi olarak web sitemizde kavurmalı menemen çeşidiyle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Yapmanız gereken tek şey sitemiz üzerinden damağınıza hitap eden tatları seçip siparişinizi oluşturmanız. Sonrasında kapınıza kadar gelecek sıcacık menemen çeşitleri ile yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz. 

En Uygun Menemen Fiyatları Liva Shop’ta

Menemenin temel malzemesi olan sebzeler ülkemizde bolca üretildiğinden bu sebzelere erişim de uygun fiyatlılarını bulmakta oldukça kolay. Bu nedenle menemen fiyatları da oldukça uygun olarak tüketiciye sunuluyor. Liva Shop olarak en taze sebzelerle siparişinize özel olarak hazırlanan sahanda menemenimize uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 

Menemen fiyatları çeşidine göre farklılık göstermektedir. Kavurmalı, kıymalı, sucuklu gibi menemen çeşitlerinin sade menemene göre fiyatı daha yüksek olmaktadır. 

POPÜLER BLOGLAR