KAVURMALI KAŞARLI PİDE İLE LEZZET ŞÖLENİNE HAZIR OLUN

Kavurma sevmeyen yoktur. Pideyi de öyle. Kavurma gerek kahvaltılarda yumurta ile gerek öğünlerde sevilerek tüketilir. Pide de Türk mutfağında ve fast food dünyasında en sevilen lezzetlerin başında gelmektedir. Çeşitli malzemeler ile hazırlanan pideler içinde en çok sevilenlerden birisi de kavurmalı kaşarlı pide çeşididir. Bu pideyi yemek için illa bir pide salonuna gitmenize gerek yok. Siz de evinizde rahat ve pratik bir şekilde kavurmalı pide hazırlayabilir ve afiyetle yiyebilirsiniz. Hatta hazırladığınız pide öyle güzel olacak ki komşularınıza kavurmalı pide tarifi vereceksiniz.

Kavurmalı Kaşarlı Pide İçin Gerekli Malzemeler:

  • Dana kavurma
  • Kaşar peyniri
  • Un
  • Su
  • Zeytinyağı
  • Tuz

Kavurmalı Pide Nasıl Hazırlanır?

Kavurmalı pide, yapımı oldukça pratik pide çeşitlerinden biridir. Az ve her evde bulunan malzemeleri ile kolayca kavurmalı pide hazırlayabilirsiniz. Pidenin yapımına öncelikle hamur ile başlıyoruz. Un elenir ve derin bir kaba alınır. Üzerine tuz ve su eklenerek kulak memesi kıvamında bir hamur elde edilir. Elde edilen hamura dilediğiniz büyüklükte şekil verebilirsiniz. Dilerseniz yuvarlak, dilerseniz uzun, dilerseniz pidenizi tamamen kapalı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu tercih tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Biz size uzun ve üzeri açık kavurmalı pide tarifi vermek isteriz.

Ufak parçalar koparılmış hamur, merdane yardımıyla açılır. Uzunlamasına açılan bu hamurun üzerine kavurma eklenir ve kenarlarında içe kıvırarak hamur şekillendirilir. Böylelikle elimizdeki tüm hamur aynı yöntem ile açılır, malzemesi eklenir ve içe doğru kıvrılır. En son üzerlerine kaşar peyniri rendelenir ve önceden 150 – 200 derece ısıtılmış fırında 25 dakika kadar pişirilir. Pişen pideyi sıcak servis edin ve afiyetle yiyin.

Kavurma Çeşitleri ile Mutfağınızı Zenginleştirin

Kavurma, pratik bir yiyecektir. Pek çok ürün ile birleştirilip pişirilebilir. Kavurma çeşitleri başta dana kavurma olmak üzere pek çok özelliğe ayrılır. Özellikle dana kavurma çeşitleri de yine kendi içinde hazırlanma itibariyle ile çeşitlidir. Kavurma fiyatları da tercih ettiğiniz gramaja göre farklılık gösterir. En lezzetli ve taze kavurma seçenekleri için Molu Et’i tercih edebilirsiniz.

 

POPÜLER BLOGLAR