FARKLI TATLARDA DRAJE ÇİKOLATA ÇEŞİTLERİ

DRAJE ÇİKOLATA

Draje, çikolatanın en şirin ve en tatlı hali olarak kabul edilmektedir. Farklı formlarda tasarlanan draje çikolata, öncelikle çocukların sevgilisi olarak öne çıkmaktadır. Ancak, draje çeşitleri her yaştan tüketiciye hitap etmektedir. Çakıl taşı draje ise kahvenin en özel eşlikçisi olarak değer görmektedir.

Çikolatanın En Şirin Hali Draje

Draje, çikolatanın en şirin hali olarak kabul edilmektedir. Son derece özgün tasarımlara sahip olan drajeler, çikolata, kuruyemiş ve meyve kurularının kusursuz harmanlanması ile üretilmektedir. Lezzetli drajelerin temelinde, kullanılacak tüm ürünlerin titizlikle seçilmesi yatmaktadır. Özellikle meyve kuruları ve kuruyemişlerin son derece kaliteli olması, ürünün tadını bozacak unsurları bünyesinde barındırmaması gerekmektedir. 

Lezzeti eğlenceli hale getiren draje çikolata hazırlaması son derece titiz bir süreç olarak kabul edilmektedir. Drajelerde ağırlıklı olarak Antep fıstığı, fıstık ve fındık gibi kuruyemişler kullanılmaktadır. Meyve kurularında da üzüm, elma, kayısı ve portakal en çok ilgi gören ürünler olarak değerlendirilmektedir. Lezzetli bir draje hazırlamanın yolu, tüm bu ürünlerin hassas bir şekilde seçiminden geçmektedir. Kuruyemişlerin taze ve kabuklarından tamamen arındırılmış olması tüketicinin tatsız sürprizler ile karşılaşmasının önüne geçecektir. Aynı şekilde meyve kuruları da dalından koparılan en taze ve çürüksüz meyvelerin sağlıklı bir şekilde kurutularak elde edilmesi önemlidir. 

Draje Çikolata Eşit Miktarda Olmalı

Draje çikolata için ürünlerin kusursuz seçiminin ardından birleştirme işlemine geçilmektedir. Her bir kuruyemiş ya da meyve kurusunun çikolata ile aynı oranda buluştuğundan emin olmak, ürünün kalitesini belirleyen unsurlar olarak kabul edilmektedir. Draje çeşitleri farklı formlarda hazırlanmaktadır. Bunların en ilgi çekeni ise şekliyle anılan çakıl taşı çikolata çeşitleri olarak öne çıkmaktadır. Bu ürünler son derece küçük tasarımlardır. 

Kahve yanında lezzetli bir eşlikçi olan çakıl taşı çikolata, özellikle çocukların yoğun bir şekilde ilgisini çekmektedir. Draje çeşitleri, bazı dezavantajları nedeniyle fazla miktarda çikolata tüketmemesi gerekenler için de ideal seçimler olacaktır. Özellikle diyabet hastalarının bir iki draje yiyerek çikolata özlemini gidermesi önemli kabul edilmektedir. Siz de drajeler ile ağzınızı tatlandırmak istiyor, çocukları sevindirecek küçük atıştırmalıklar arıyorsanız Nin Chocolate ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

POPÜLER BLOGLAR