EN LEZZETLİ BÖREK ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

BÖREK ÇEŞİTLERİ

Kahvaltılarda sıkça tercih edilen börek çeşitleri birçok farklı iç malzeme ile hazırlanan bir hamur işidir. Hamur işleri arasında Türkiye’de mantıdan sonra belki de en çok tercih edilen yiyecek olan börekle Liva Pastanesi sayesinde tanışabilirsiniz. 

Lezzetli bir su böreği kahvaltıların olmazsa olmaz seçenekleri arasında yer almaktadır. Ayrıca patatesli börek de hafif tatlardan hoşlananlar için vazgeçilmez bir lezzete sahiptir. Öte yandan et sevenler için kıymalı börek ise genellikle çay ile beraber tüketilen leziz bir börek çeşididir. Tüm bunların yanı sıra kimsenin hayır diyemeyeceği ıspanaklı börek de damaklarda tat bırakan bir lezzettir. Peynirli börek artık klasik hale gelmiş ve neredeyse her evde pişen bir hamur işi çeşidi olmayı başarmıştır. 

Börek Kaç Kaloridir?

Kalorisi elbette bir salataya oranla oldukça yüksek olan börek çeşitleri iç malzemesine göre de kalori oranı değişmektedir. Patatesli börek için ince bir dilimin kalorisi 136 olarak belirlenmiştir. Öte yandan orta dilim bir patatesli börek tercih ederseniz de 272 kalori almış olursunuz. Ayrıca yaklaşık 100 gramlık bir kıymalı börek tüketmeniz ise 284 kaloriyi vücuduna almanız anlamına gelir. Tüm bunların yanı sıra 100 gramlık bir su böreği ise 300 kaloriye tekabül etmektedir. Kontrollü bir şekilde tüketilmesi gereken börek çeşitleri oldukça lezzetlidir.

Herkesin severek tükettiği kahvaltılık Liva börek çeşitlerini denemenizi tavsiye ederiz. Hijyenik ortamda özenle ve en kaliteli malzemeler kullanılarak pişirilen börek çeşitleri ile enfes bir kahvaltı yapabilirsiniz. Liva Pastanesi nefis tatlarını sizlerle buluşturuyor. En kaliteli ve en lezzetli ürünlere tek tıklama ile kolayca ulaşabilirsiniz. 

BÖREK ÇEŞİTLERİ
BÖREK ÇEŞİTLERİ

Börek Hangi Yöreye Ait Bir Yemektir?

Her börek çeşidi için aslında farklı yörelerin meşhur versiyonu vardır diyebiliriz. Özellikle Boşnak böreği olarak bilinen ve iç harcının özelliği ile ismine Boşnak denen bu börek sıkça tercih edilen lezzetlerden biridir. Aynı zamanda Maraş böreği ya da Kürt böreği olarak da bilinen fakat asıl adı ‘’küt’’ böreği olan börek çeşitleri de vardır. Liva Pastanesi olarak sizlere aradığınız her lezzeti en kaliteli şekilde sunmaktan mutluluk duyarız. 

POPÜLER BLOGLAR