DOYURUCU BİR ARA ÖĞÜN FÜME DİL SANDVİÇ

Gün içinde doyurucu bir ara öğüne ihtiyaç duyulur. Açlığı bastırmanın en lezzetli yolu olan sandviç, füme dil sandviç ile farklı bir lezzete ulaşıyor. Füme dil, şarküteri ürünleri arasında en lezzetli olanlardandır. Küçükbaş ve büyükbaş hayvanların dillerinden tütsülenerek elde edilen füme dil özenli bir pişirme sonucu hazırlanır. Sağlık açısından da vücuda faydaları olan füme dil doyurucu olması ile de sandviçlerde en fazla kullanılan malzemelerden biridir. Özellikle dana füme lezzeti ile herkesin beğenerek tükettiği bir şarküteri ürünüdür. Füme edilmenin lezzetli sunumu ile birleşen bu ürün, mutfağınızda devamlı bulunması gereken pratik bir yiyecektir aynı zamanda. 

Füme Dil Sandviç İçin Gerekli Malzemeler

  • Kaşar peyniri,
  • Beyaz peynir,
  • Siyah zeytin,
  • Domates,
  • Sandviç ekmeği ya da normal ekmek

Dil Füme Sandviç Nasıl Hazırlanır?

Dil füme sandviç hazırlarken sabırsızlanacağınıza emin olabilirsiniz. Bu sandviçi hazırlamak için öncelikle ekmeği arasını açın. Dilerseniz fırında eritilmiş tereyağını sürebilirsiniz ekmeğin arasına. Böylece daha yumuşak bir ekmek elde etmiş olabilirsiniz. Ancak bu tamamen isteğe bağlıdır. Ekmeğin içinde dana dil füme dizilir. Sonra yıkanmış domatesler fümenin üzerine dizilir. İnce dilimlenmiş kaşar peyniri domateslerin üzerine gelecek şekilde yerleştirilir. Siyah zeytin dil füme ile çok yakıştığından siyah zeytin tercih edilir. Zeytinler de ekmeğin arasındaki yerini alır. Zeytinlerin de üzerine ve son olarak beyaz peynir yerleştirilir. İsteğe göre sandviçin içine kekik de ekleyebilirsiniz.

Bu bol malzemeli füme dil sandviç, lezzetli olduğu kadar da doyurucudur. Ara öğünlerin yanı sıra acıktığınızda da çok rahat bir şekilde tüketebileceğiniz füme dil sandviç, lezzeti ile pikniklerde de sepetinizde olacak yiyecekler arasında bulunacaktır.

Dil Füme ile Sandviç Ziyafeti 

Sandviç, fast food yiyecekler arasında en sevilen ve tercih edilenlerdendir. Soğuk ve sıcak bir şekilde hazırlanabilen sandviçler, doyurucu yiyecekler olmaları ile de sevilmektedir. Dil füme hazırlanan sandviçler ile kendinize doyumsuz bir ziyafet çekebilirsiniz. Sağlıklı ve besleyici bu sandviçi çok seveceksiniz. En lezzetli ürünler için Molu Et sizinle.

POPÜLER BLOGLAR