SUCUK NASIL ÜRETİLİR?

Sucuk, et ve çeşitli baharatların belirli oranlarla bir araya getirilip ince bağırsağa doldurulması yoluyla elde edilir. İmalatında kullanılan hayvansal iç yağ oranının dikkatli ayarlanması gerekmektedir aksi takdirde kuruma aşamasında sucuk kuru kalabilmektedir. Sucuk kalitesini kullanılan et ve baharatların kalitesi belirlediğinden taze imalat malzemeleri kullanılması son derece önemlidir. MOLU ET siz değerli tüketicilerine sektörde sunduğu kalite ve işinde öncü olması özelliğiyle sucuk üretiminde de hizmet vermeye devam ediyor. Çeşitli yörelerden damak tatlarıyla hazırlanan sucuk ürünlerini web sitesi üzerinden görüntüleyebilir ve sipariş edebilirsiniz.

Sucuk Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Sağlığımız açısından yiyecek ürünleri alırken belirli hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Sucuk alırken de belirli başlı dikkat etmemiz gereken hususlar; kullanılan iç yağı oranı, kullanılan etin dana mı yoksa kanatlı hayvan türünden mi elde edildiği, son tüketim tarihi ve paketlenme tarihi, içerisinde kullanılan baharatlar olarak sıralanabilir.

Sucuk Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Sucuk da diğer gıda ürünleri gibi doğru koşullar altında muhafaza edilmediği zamanlarda sağlığımız açısından bozulmalara uğrayarak medikal sorunlar yaratabilmektedir. Sizlere sucuk saklama konusunda çeşitli ipuçları vereceğimiz bu yazımızı incelemenizde yarar var. Özellikle hayvansal gıda ürünlerini buzdolabında saklamamız iyi bir fikir olacaktır. Sucuk paketi bir kere açılmışsa buzdolabında saklarken streç film ile dava ile doğrudan temas almayacak şekilde üzeri kapatılmalı ardından buzdolabı poşeti içerisine koyularak buzdolabında muhafaza edilmeli. Elinizde günlük tüketim miktarını aşabilecek ölçüde sucuk stoğunuz varsa derin dondurucuda saklamak mantıklı bir yöntem olacaktır. Bir başka yöntem ise güneş almayacak kuru ve serin bir ortamda asarak sucuk kurutma yöntemi olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken sucuğun kuru kalmasına özen gösterilmesidir. Asarak kurutmaya uygun ortamınız yoksa, nem izolasyonu sağlayan bir materyal yardımı ile kaplayarak kapalı bir alanda muhafaza edebilirsiniz.

Sucuk Nasıl Pişirilmeli?

Sucuk pişirmek basit bir eylem gibi gelebilse de aslında o kadar hafife alınacak bir konu olmayabilir. Aldığınız sucuk kalori bakımından pişirilmeye göre değişkenlik gösterecektir. Şöyle açıklarsak; eğer almış olduğunuz sucuk iç yağı oranı fazla yüksek ise pişirilme esnasında ekleyeceğiniz yağ hem lezzetine hem de alacağınız kalori miktarına etki edecektir. Düşük yağ oranı olan sucuklara biraz yağ ekleyerek pişirirken, yüksek iç yağı oranı olan sucuklara sadece tavada yapışmayacak miktarda yağ eklemeniz yeterli olacaktır.

POPÜLER BLOGLAR