SÜTLÜ SOĞUK BAKLAVA NEDİR VE NASIL ORTAYA ÇIKTI?

SOĞUK BALKAVA

Son zamanların en popüler tatlılarından biri olan soğuk baklava yiyenlerin tekrar tekrar tercih ettiği lezzetlerden biri haline geldi. Diyarbakır’a has patentli olan bu eşsiz lezzet kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayıldı. 

Soğuk baklava temel malzemesi süt, baklava yufkası ve çikolata olan bir baklava çeşididir. Özellikle baklavayı seven ama daha hafif tatlılar arayanların çok seveceği bir lezzettir. İçerisinde yer alan bol süt ile ve şerbetli tatlılara kıyasla daha az şekerli olması sebebiyle sütlü soğuk baklava oldukça hafif bir tatlıdır. 

Sütlü baklava, Diyarbakır’da yazın bunaltıcı sıcağında insanları serinletecek bir tatlı fikri olarak ustalar tarafından sütlü Nuriye ve güllaçtan esinlenerek ortaya çıkarılmıştır. Oldukça lezzetli olan bu tatlı kısa sürede popüler hale gelmiştir. 

Soğuk Baklava Malzemeleri Nelerdir?

Kültürümüzde tatlılar önemli bir yere sahiptir. Özel günlerde ya da misafir ağırlamalarında hatta yemek üstü mutlaka tatlı ikram edilir. Son dönemlerde sütlü soğuk baklava en çok tercih edilen tatlılardan. Bazen evde hazırlanan bu lezzetli tatlılar bazen de ev yapımı tadında üreten yerlerden temin edilir.

Soğuk baklava malzemeleri temelde baklava yufkası, süt, şeker, çikolata ve tercihe bağlı içine koyacağınız ürünlerden oluşmaktadır. Diğer şerbetli tatlılardan en büyük farkı buz gibi sütle yapılmasıdır. Damak zevkine göre antep fıstıklı, fındıklı ve cevizli olarak hazırlanmaktadır. 

Uygun Soğuk Baklava Fiyat İçin Liva Shop’a Bekleriz

Tatlılar damaklarımızı şenlendirirken bütçemizi de sarsmasın isteriz. Bu nedenle soğuk baklava fiyat konusu lezzeti kadar önemlidir. Hem lezzetli hem bütçeye uygun soğuk baklava fiyat seçeneklerini Liva Shop web sitesinde bulabilirsiniz. 

Birinci kalite soğuk baklava malzemeleri ile usta ellerde hazırlanan sütlü soğuk baklava çeşidimiz ile serinletici eşsiz bir tatlı deneyimi yaşamaya ne dersiniz. İstenilen miktarda ve fıstıklı, fındıklı, cevizli seçeneklerinden istediğiniz herhangi bir soğuk baklava çeşidini online olarak kolayca sipariş verebilirsiniz. Üstelik web sitemize üye olarak dönemsel kampanyalarla soğuk baklava fiyat seçeneklerinde daha uygun fiyatlı alışveriş yapabilirsiniz. Sütlü baklava çeşitlerimizin müdavimi olacağınızdan eminiz.

POPÜLER BLOGLAR