OSMANLI ESKİTMESİ TESBİH ÇEŞİTLERİ

OSMANLI ESKİTMESİ

Osmanlı kehribar tesbih, tutkunları için ulaşılması güç ama sahip olan için inanılmaz bir ayrıcalık yaratan aksesuarlardandır. Günümüze çok azı ulaşabilen gerçek Osmanlı tesbih, şekil olarak benzerlerinin üretilmesiyle yeniden aksesuar tutkunlarının koleksiyonlarını süslemeye başlamıştır. Osmanlı eskitmesi tesbih olarak tanımlanan bu ürünler gerçeğini aratmayacak kalite ve görsellikte tasarlanmaktadır. Osmanlı kehribar tesbih özellikleri görünümü ve tarzıyla fark yaratan, kehribarın tüm özelliklerini en iyi şekilde yansıtan ürünler olarak kabul edilmektedir. 

Osmanlı Kehribar Tesbih, Bir Döneme Damgasını Vuran Aksesuarlar Arasındadır

Osmanlı kehribar tesbih, tesbihin dini gerekçelerle kullanımının son derece yoğun olduğu, sosyal statünün de ortaya konulabilmesi adına kullanılan aksesuarlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Bu dönemde daha çok saray ve çevresinin kullandığı Osmanlı kehribar tesbih, 1900’lü yılların başında yavaş yavaş ortadan kalkmış ve sıkma kehribar formülü kaybolmuştur. 

Osmanlı tesbih çeşitleri açısından son derece zengin bir kültüre sahip olarak bilinmektedir. Tesbih ne kadar gösterişli ve eşsiz taşlardan tasarlanmış ise kullanıcısının sosyal sınıfı o kadar yüksekte olurdu. Sıradan halk sıradan ürünler kullanırken, seçkinlerin ellerini hem görsel güzelliği hem de insan sağlığına etkileri ile eşsiz olan kehribar ürünleri süslemekteydi. 

Tesbih Tutkunlarının Vazgeçilmezi Osmanlı Eskitmesi Tesbih Modelleri

Tesbih tutkunları bu özel ürünün orijinalini bulamadığı ya da almaya güç yetiremediği için Osmanlı eskitmesi tesbih modellerine yönelmektedir. Yıllar önce kullanılan tarzlara uygun olarak tasarlanan ve yine kehribar kullanılan bu ürünler fiyat olarak da son derece yüksektir. Eşsiz bir tasarımı olan Osmanlı eskitmesi tesbih, görünümünün özel yöntemlerle eskitilmesiyle gerçek bir sanat eseri olarak kabul edilmektedir. 

Osmanlı tesbih modelleri içinde sıklıkla tercih edilen kehribar, görsel güzelliği, dokunuşta verdiği his ile birlikte yararları ile de öne çıkmaktaydı. Kehribarın stresi azaltan, duygusal dinginlik yaratan yararları saymakla bitmemektedir. Ağrıyı dindirme, sindirim sistemini daha iyi etkinleştirme gibi özellikleri de bulunan kehribar, tesbihin yanı sıra birçok aksesuarda da kullanılmaktadır. Osmanlı kehribar tesbih özellikleri gümüş ile desteklendiğinde çok daha belirgin bir görsellik sunacak tarzda tasarlanmaktadır. Siz de Osmanlı kehribar tesbih özellikleri ile ilgili bilgi edinmek, çok özel aksesuarlara sahip olmak istiyorsanız Dergah Tesbih ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR