Oltu Taşı Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Kullanım alanı çok fazla olan oltu taşı takı veya süs eşyalarında gördüğümüz kadar günümüzde oltu taşı tesbih olarak oldukça tercih edilmektedir. Ülkemizin Erzurum Oltu ilçesinde çıkarılan oltu taşı aynı zamanda Gürcistan’da da görülmektedir.

İçinde bulundurduğu karbon elementi sayesinde işlemesi kolay olan oltu taşı tesbih yapımında pek çok modelle karşımıza çıkabilir. Çok sert bir yapıya sahip değildir. Saydam olmayan opak bir yapısı vardır.  İşlemesi kolay olduğundan dolayı diğer taşlara oranla oltu taşı tesbih fiyatları düşük olması beklenmemelidir. Çünkü hem rezerv azlığından hem de topraktan zor çıkarılmasından dolayı daha değerli bir taş haline gelmektedir. Siyah rengini en canlı şekilde karşımıza çıkardığı oltu aşı kara kehribar olarak da adlandırılır. Erkekler tarafından çokça tercih edilen oltu taşı özellikleri arasında negatif enerjiyi üstünüzden alıp güne daha odaklı bir şekilde sizi hazırlamaktır.

Oltu Taşı Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi iki bölgede tek elde edilen oltu taşı özellik bakımından aynıdır. İsteğe bağlı olarak kişi ya Erzurum oltu taşı tesbih ya da Gürcistan oltu taşından tesbih alabilir. İkisi de birbirinden özel ve şıktır. Özellikle elbise kombinlerinin hepsine uyum sağlayıp estetik görünmesinden dolayı en çok tercih edilenler arasındadır oltu taşı tesbih.

Oltu taşlı tesbih püskülleri kişiye özel olarak da üretilebilmektedir. Tabi sadece kendiniz kullanmanız için değil sevdiğiniz birine tesbihin püskülüne isim yazdırarak hediye edilebilecek en güzel tercihlerdendir. Kişinin hem günlük hayatını stresten uzak geçirmesini sağlayabilir hem de onun her daim aklında olmanızı sağlayabilirsiniz.

Dergah Tesbih İşlemeciliği ile Oltu Taşı Tesbihler

Eğer kendinize veya sevdiğiniz birine hediye almak istiyorsanız oltu taşı tesbih en güzel tercihlerinizden olacaktır. Çeşit ve ustalık farklılığıyla Dergah Tesbih sayfamızı ziyaret ederek modellerimize bakabilir, bize ulaşarak oltu taşı gram fiyatı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Hızlı, kaliteli ve güvenli alışverişin adresi olarak kendinize ve zevkinize en uygun modeli bulabilir, Türkiye’nin her iline kargo hizmeti vermekte olup sizlere güzel günler geçirmenizi dileriz. 

POPÜLER BLOGLAR