OLTU TAŞI TESBİH FAYDALARI NELERDİR?

Bilinen diğer adıyla Karakehribar olan oltu taşı tesbih faydaları oldukça fazla olup şifalı taş olarak nitelendirilmektedir. Özellikle en bilinen tarafı stres azaltıcı, depresyona karşı etkili ve mutluluk sağlamasıdır. Bunun yanında sabır verici özelliğiyle de bilinmektedir. Negatif enerjiyi üstünüzden alır pozitif bir enerji ile doldurur. Nazara da etkili olduğu düşünülmektedir. Saç dökülmesini azaltmaya çalışır unutkanlığa iyi gelir. Panik ataktan şikayetçi olan erkeklerin genellikle oltu taşı tesbih kullandığını bilmekteyiz.

Tesbih sevenlerin olmazsa olmaz aksesuarından olan oltu taşı tesbih görünümü itibariyle de kişiyi ağır göstermektedir. Oltu taşlı tesbih püskülleri kişiye özel olarak da üretilebilmektedir. Tabi sadece kendiniz kullanmanız için değil sevdiğiniz birine tesbihin püskülüne isim yazdırarak hediye edilebilecek en güzel tercihlerdendir. Kişinin hem günlük hayatını stresten uzak geçirmesini sağlayabilir hem de onun her daim aklında olmanızı sağlayabilirsiniz.

Oltu Taşı Tesbih Özellikleri

Karbon bileşeninden oluşan oltu taşı ülkemizin Erzurum ilinde çıkarılan bu taş genellikle siyah, sarı ve bazen gri olabilmektedir. Çok sert bir yapıya sahip değildir. Saydam olmayan opak bir yapısı vardır. Kolay işlenebilen özelliğinden dolayı takı veya oltu taşlı tesbih yapımında kullanılır. En güzel özelliklerinden olan oltu taşı tesbih çekildikçe taşların parlamaları ve hafif olmasıdır. Bir oltu taşlı tesbih sahte mi gerçek mi olduğunu anlamanızın en kolay yolu toplu iğneyi çakmak ile iyice ısıttıktan sonra taşa batırın oltu taşına iğne batmayacaktır eğer batıyorsa o sahtedir.

Oltu Taşı Tesbih Çeşitleri

Oltu taşı tesbih genellikle Gürcistan ve Erzurum’da üretilmektedir. Erkeklerin en çok oltu taşlı tesbih tercih etmelerinin sebepleri çeşitlilik ve estetiklik açısından çok farklı olmalarıdır. Ayrıca her ortama ve kıyafete uygundur. Siz de kendinizi mutlu etmek için ya da sevdiğiniz birine hediye almak için Dergah Tesbih sayfamızı ziyaret ederek gümüş işlemeli oltu tesbih veya normal oltu tesbih çeşitlerimize bakabilirsiniz. Hızlı ve güvenli alışverişin yanı sıra oltu tesbih fiyatları her bütçeye uygun olarak bulunmaktadır. Keyifli alışverişler dileriz.

POPÜLER BLOGLAR