ERKEK KRAVAT MODELLERİ SEÇERKEN DOĞRU RENGİ BULMAK

KRAVAT

Takım elbiseleriniz veya gömlek pantolon kombinlerinizde şıklığınıza şıklık katacak olan erkek kravat modelleri için doğru rengi bulmak oldukça önemlidir. Eğer beyaz gömlek üzerine tamamen siyah bir ceket ve pantolon olarak takım elbise tercih yapacaksanız kırmızı kravat seçebilirsiniz. Fakat çok da canlı renklerden hoşlanmıyorsanız siyah ya da kahverengi takım elbiseleriniz ile rahatlıkla bordo kravat modellerine kullanabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz soğuk renk tonlarını bir arada kullanmak açısından lacivert kravat çeşitlerinde rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Daha klasikleşmiş bir tarz benimsemek istiyorsanız ve aynı zamanda da daha minimal bir görünüm tercih ediyorsanız dilediğiniz her renk takım için siyah kravat kullanarak daha sade bir görünüm elde edebilirsiniz. İster takım elbiseleriniz ile isterseniz de sadece gömlek ve pantolon kombinlerinizde dilediğiniz her tür ve her renk kravat modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. 

KRAVAT MODELLERİ NASIL YIKANMALIDIR?

Günlük olarak kullanılabilen ve aynı zamanda da aksesuar olarak da tercih edilen kravat modelleri kıyafetler kadar sık olmasa da mutlaka belirli aralıklarla yıkanmalıdır. Özellikle de siyah veya bordo kravat gibi koyu renkli kravatlarınızı yıkarken çamaşır suyu gibi ağartıcı özelliğe sahip olan ağır kimyasallı temizlik maddelerini kullanmamanız gerekir. Ayrıca hassas kumaş türlerinden üretilen kravat çeşitlerini yıkarken de mutlaka ürünün yıkama talimatlarına uyarak ve çamaşır makinesinin hassas program ayarında ve düşük sıcaklıkta yıkama işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Eğer hassas bir kumaştan üretilen kravat yıkayacaksanız öncelikli olarak elde yıkama işlemini yapmanız çok daha güvenli ve doğru bir yöntem olacaktır. Tüm bunların yanı sıra kravat modelleri yıkarken aynı zamanda da ürünün diğer kıyafet veya aksesuarları ile beraber yıkanırken doğru renkler ile beraber yıkandığından emin olmanız gerekmektedir. 

KRAVAT ÜTÜLENİR Mİ?

Yıkama işleminin ardından eğer yüksek devirde sıkma işlemi uygulandıysa bazı kravat çeşitleri yüksek oranda kırışabilir. Yüzeyinde kırışıklık bulunan erkek kravat modelleri düşük ısıda veya yalnızca buhar kullanılarak ütülenebilir. Kravat çeşitlerini ütülerken eğer kravatın kumaşı hassas ve narin bir yapıya sahipse mutlaka ütü plakası ile kravat arasında ince bir havlu veya tülbent gibi bir kumaş daha kullanmak çok daha güvenli bir yöntem olacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR