KEHRİBAR TESBİH MODELLERİ YANAR MI?

kehribar tesbih

Her insanın farklı tutkuları ve alışkanlıkları bulunmaktadır ve bu tutkuların en önemlisi de kehribar tesbih olarak dikkat çekmektedir. Son derece kıymetli bir fosil olan kehribar kullanılarak hazırlanan kehribar tesbih modelleri, Osmanlı döneminden bu yana Türk kültürünün vazgeçilmez halkalarından biri olarak gelişimini sürdürmektedir. Eşsiz bir aksesuar olan ürüne yönelik en çok yöneltilen sorular arasında kehribar tesbih yanar mı olmaktadır. Kehribar tesbih yanar. Çok özel bir ürün olan aksesuarın zarar görmesi istenmiyorsa, bunun denenmemesinde yarar olacaktır.

Kehribar tesbih çeşitleri, tutkunları ve koleksiyoncuları tarafından en çok arzulanan aksesuarlardan biridir. Ancak, kehribar tesbih fiyatları herkesin ulaşabileceği seviyelerde olmamaktadır. Tutkunu için bu yazımızda kehribar tesbih nasıl olmalı, özellikleri neler, orijinal olup olmadığı nasıl anlaşılır, kehribar tesbih yanar mı gibi sorulara yanıt vermeye çalışalım.

Kehribar Tesbih Modelleri Nasıl Olmalı?

Kehribar tesbih modelleri son derece kıymetli bir malzemeden yapıldığı için eşsiz bir aksesuar olarak kabul edilmektedir. Her tesbih kullanıcısının sahip olmak isteyeceği aksesuarın hammaddesini oluşturan kehribarın oluşumu, milyonlarca yıl gerektiren bir süreçtir. Kayın, çam ve ardıç gibi ağaçların gövdeleri hasar aldığında bir reçine salgılanmaktadır. Reçine zaman içinde toprağa karışmakta ve 30-40 milyon yıllık süreçte fosil haline gelmektedir. Kehribar tesbih çeşitleri bu fosil kullanılarak hazırlanmaktadır. Kehribar tesbih fiyatları, fosilin orijinal olup olmaması ile doğru orantılıdır. Eğer karşınıza çok ucuz fiyatlarda bir ürün çıkmışsa, imitasyon bir ürün almak üzeresiniz ve dikkatli olmanız gerekmektedir. 

Kehribar tesbih modelleri günlük kullanım için alınan aksesuarlardan değildir. Son derece kıymetli olan bu ürün ancak koleksiyonerlerin ve tutkunlarının neredeyse servet ödeyerek sahip oldukları bir aksesuardır. 

Kehribar Tesbih

Kehribar Tesbih Çeşitleri

Kehribar tesbih çeşitleri farklı sayılarda üretilmektedir. 11’li, 33’lü ve 99’lu modelleri bulunan ürünün en fazla ilgi çeken modeli 33’lü olanlarıdır. 33’lü modeller kehribarın dışında değerine değer katan özelliklerle hazırlanmaktadır. 11 ya da 99’lu modelleri çok daha az ve özel talep ile üretilmektedir. Çünkü bu modellerin satışı 33’lü tesbihlere göre hızlı gerçekleşmemektedir. Kişiye özel tasarımların çok uygulandığı tesbih modellerinde imamede isim yazılması en yaygın olanlarındandır. Bu sayede tesbih hem imza görevi üstlenmekte hem de kaybolduğunda bulunması daha kolay olabilmektedir. 

Halk arasında ciddi anlamda yer edinen meraklardan biri de Kehribar tesbih yanar mı sorusu olmaktadır. Doğru olmayan bir yaklaşım, kehribar taşı kullanılarak hazırlanan tesbihin gerçek olup olmadığının yakarak test edilmesi yöntemidir. Kehribar tesbih yanar mı sorusuna verilecek yanıt kısa ve nettir. Evet, kehribar tesbih yanar. Ürünün gerçek olup olmadığını anlamak için yakmak yerine bir uzmanına danışılmasında yarar olacaktır.

Kendinizi şımartmak, koleksiyonunuza eşsiz bir aksesuar daha eklemek istiyorsanız, Dergah Tesbih ürünleri arasında çok özel modeller bulabilirsiniz. Kehribar tesbih fiyatları ile ilgili bilgi almak ve ürünleri incelemek isteyenler Dergah Tesbih’i ziyaret edebilirler. 

POPÜLER BLOGLAR