KEHRİBAR TESBİH İLE STRESTEN UZAKLAŞIN

kehribar tesbih

Kehribar tesbih, doğal taş kullanılarak hazırlanan ürünler arasında öne çıkmaktadır. Kehribar madeninin eşsiz renk ve çeşitleri, madenin insan sağlığı için yararları bu tercihlerde etkili olmaktadır. Kehribar tesbih, aksesuar olarak tesbih kullananların öncelikli tercihleri arasındadır. Peki, neden kehribar tesbih kullanmalıyız? Sıkma kehribar tesbih nedir? Orjinal kehribar tesbih nasıl anlaşılır? Gelin isterseniz tüm bu sorulara birlikte yanıt arayalım.

İki Tür Kehribar Tesbih Çeşidi Bulunmaktadır:

Kehribar tesbih iki şekilde yapılmaktadır. Bunların ilki orjinal reçine olan damla, diğeri de sıkma kehribar tesbih modelidir. Damla kehribar, ağaçların kendini korumak için salgıladığı reçinenin 25-30 milyon yıl toprak altında kaldıktan sonra fosil haline gelmesidir. Eğer bu reçine içinde hapsolmuş ve taşlaşmış fosil varsa, damla kehribar çok daha değerli hale gelecektir. Damla kehribar tesbih modelleri orjinalliği sıkma kehribar tesbih modellerinden bir adım öne çıkmaktadır.

Sıkma Kehribar Tesbih Orjinal Kehribar Tesbih ile Aynı Özelliklere Sahiptir

Tutkulu bir tesbih kullanıcısının mutlak suretle koleksiyonunda bulundurmak istediği kehribar tesbih çeşitleri, çok değerli taşı ve işinin ehli ustaların maharetleri ile herkesin ulaşabileceği bir ürün değildir. Bu gibi durumlarda, orjinal kehribar tesbih modellerinden ayrılmayan sıkma kehribar tesbih kurtarıcı olmaktadır. Sıkma kehribar tesbih modelini diğerlerinden ayıran tek özellik, doğrudan kehribar reçinesinden değil, kehribar tozu ile bası maddelerin karıştırılmasından elde ediliyor olmasıdır. Orjinal kehribar tesbih çeşitlerinin sağladığı tüm yararları bünyesinde barındıran sıkma kehribar tesbih, mahir ellerde gerçeğinden ayırt edilememektedir.

Kehribar tesbih modellerine değer katan madenin kendisi kadar, buna hayat veren ustanın maharetidir. Kehribar kullanılarak hazırlanan ürünlerde işçiler fiyatları da belirleyen unsurlardan biridir. Usta yaptığı işte ne kadar maharetli ise ortaya çıkaracağı ürün de o kadar eşsiz olacaktır. Unutulmaması gereken şudur ki kehribar madeni kendi başına çok değerli olsa da bir aksesuar olarak kullanılabilmesi için mahir bir ustanın dokunuşuna ihtiyacı vardır. Damla kehribar tesbih ile ilgili fikir edinmek, sıkma kehribar tesbih modellerini incelemek istiyorsanız, Dergah Tesbih’i ziyaret etmenizde fayda olacaktır. Bu alanda haklı bir üne sahip olan Dergah Tesbih, orjinal kehribar tesbih ürünlerini güvenerek alabileceğiniz tek adrestir.

POPÜLER BLOGLAR