GÜMÜŞ TESBİH NASIL PARLATILIR?

GÜMÜŞ TESBİHLER

Klasik tesbih seçeneklerinden biri olan gümüş tesbih tüm tesbih severlerin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. Günlük kullanımda cilt ve hava ile temas eden gümüş madeni ile üretilen gümüş işlemeli tesbih çeşitleri zamanla kararabilmektedir. Hava ile uzun süre temas eden gümüş tesbihler ve yüzükler belli bir süre içerisinde kararmaktadır. Bu nedenle düzenli bir şekilde gümüş tesbih çeşitlerini parlatmak gerekebilir. Düzenli aralıklarla tüm gümüş ürünlerinizi ve aynı zamanda gümüş tesbih çeşitlerinizi rahatlıkla parlatabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri de gümüş tesbihler için kesinlikle çamaşır suyu, aseton, ağır kimyasal içeren ürünler veya tiner gibi kimyasalları kullanmamanızdır. Gümüş işlemeli tesbih için en doğru parlatma yöntemi gümüşler için özel olarak üretilen malzemeleri kullanmaktır.

Şık Gümüş İşlemeli Tesbih Seçenekleri

Günlük olarak kullanılan ve oldukça şık bir görünüm sunan ayrıca tesbih fiyatları açısından da avantaj sağlayan gümüş tesbih çeşitleri her türlü giyim tarzı ile uyum sağlamaktadır. Tesbih severler tarafından sıklıkla tercih edilen ve birçok tesbih koleksiyonlarının içerisinde yer alan gümüş işlemeli tesbih çeşitleri popüler seçenekler arasında yer almaktadır. Hem görünüm hem de kullanım açısından oldukça popüler hale gelen gümüş tesbihler hediyelik olarak da tercih edilebilecek en iyi çeşitler arasında yer almakta ve sıklıkla kullanılmaktadır. 

Gümüş Tesbih Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gümüş tesbih kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalarda biri de kesinlikle tesbih ile ağır kimyasal içeren ürünleri temas ettirmemenizdir. Zamanla kararabilen ve özellikle hava teması ile renk değişimi yaşayan işlemeli tesbih çeşitleri için parlatma yapmanız gerekir. Tesbih parlatırken kesinlikle aşındırıcı özelliğe sahip olan kimyasal maddeleri tesbih ile temas ettirmemeli, gümüş madenine özel olan solüsyonlar kullanmanız tavsiye edilir. Gümüş tesbih parlatmak için özel olarak üretilen ve gümüşlere sadece parlaklık değil aynı zamanda bakım sağlayan özel gümüş bakım solüsyonları ve parlatıcı ürünleri tercih ederek gümüş tesbihler kolaylıkla ilk gün kadar parlak ve bakımlı görünebilmektedir. Beğeneceğinizi tesbih modelleri için Dergah Tesbih’i keşfedin.

POPÜLER BLOGLAR