GÜMÜŞ TESBİH MODELLERİ VE FİYATLARI 

gümüş tesbih

Erkek için gümüş tesbih önemli aksesuarlardan biridir. Birçok tesbih tutkunu ya da koleksiyoncusu, eşsiz aksesuarlarının arasında mutlaka birkaç adet farklı tasarımlarda gümüş tesbih modelleri bulundurmaktadır. Tutkunları tarafından kalitesi ilk bakışta anlaşılan gümüş işlemeli tesbih modelleri, bu alanda bilgisi olmayanlar için ciddi bir sıkıntıdır. Onlara tavsiyemiz ise güvenilir kuruluşlardan alışveriş yapmaları ve kandırılmamalarıdır. Gümüş tesbih fiyatları, kullanılan madenin saflık derecesi ile ustanın el emeğinin birleşimi ile belirlenmektedir.

Gümüş tesbih birçok kişi için bir aksesuar olmasından öte bir yaşam şekli, bir tutku anlamına gelmektedir. Tesbih uzun yıllardan beri kullanılan aksesuarlardan biridir. Saymak, anmak anlamına gelen tesbih, yalnızca İslamiyet’te değil, birçok dinde ve dini ritüelde kullanılan bir aksesuardır.

Gümüş Tesbih Modelleri Neden Tercih Edilmektedir!

Gümüş tesbih modelleri tutkunları tarafından sıklıkla tercih edilen aksesuarlardan biridir. Dini gerekçelerle tesbih kullananlar, çoğunlukla fiyat olarak uygun malzemeleri tercih etmektedir. Ancak, bunu bir yaşam şekli ve tutkuya dönüştürenler için özel ve kıymetli malzemelerden hazırlananlar tercih nedenidir. 

gümüş tesbih

Tesbihler birçok kıymetli malzemeden yapılmasına rağmen, çok uzun yıllardır gümüş tesbih modelleri en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Tesbih modellerinde kişiye özgü tasarımlar en fazla aranan aksesuarların başında gelmektedir. Gümüş kullanılarak tasarlanan tesbihlerde bu özellik sıklıkla kullanılmaktadır. 

Gümüş işlemeli tesbih modellerinde 33 boncuğun bazıları gümüşten tasarlanmakta ve üzerinde sahibinin isimlerini taşımaktadır. Ayrıca bu modellerde imame ve püskül bölümleri de özel olarak tasarlanmaktadır. İmame bölümünde de isim yazan tesbih modelleri ilgi çeken tasarımlar arasındadır. 

Gümüş Tesbih Neden Kararır, Nasıl Parlatılır?

Şık ve gösterişli bir tasarım olmasına rağmen gümüş tesbih için en büyük sıkıntı belirli bir sürecin ardından kararmasıdır. Gümüş yapı itibariyle hassas bir madendir. Özellikle de kükürde karşı oldukça hassastır. Doğrudan olmasa bile havada bulunan kükürt nedeniyle belirli bir süre sonunda kararmaların ortaya çıkması kaçınılmak olacaktır. Kararan gümüşün yeniden eski görünümüne kavuşması için bazı yöntemler kullanmak gerekmektedir. Evde kararmayı giderme işlemi pek tavsiye edilmemektedir. Gümüş işlemeli tesbih modelinin zarar görmemesi için işin ustasından bu konuda yardım almak sağlıklı bir tercih olacaktır.

Gümüş tesbih fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız Dergah Tesbih’i ziyaret etmenizde yarar olacaktır. Dergah Tesbih, birbirinden seçkin tesbih modelleri ile hizmet vermekte, gümüş tesbih fiyatları ile ilgili cazip teklifler sunmaktadır.

POPÜLER BLOGLAR