GENİŞ SALONLAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

salonlar

Hepimiz için evimizin en önemli alanlarından biri şüphesiz salondur. Salon; genelde misafirler için ayrılan, şık ve özenli dekore edilen bir yaşam alanıdır. Hem kendi kullanımımız için hem misafirler için salona verdiğimiz önem oldukça fazladır. Basit dekoratif tüyolarla salonumuzu hem ferah hem şık göstermenin mümkün olduğunu söylesek pek çoğumuzda merak uyandıracaktır. Salonlar ister geniş ister dar olsun fark etmez. Ufak hileler ile gösterişli ve şık hale getirebilirsiniz. Salon için en önemli parça ise mobilya çeşitleri olmaktadır. Geleneksel ya da modern salon beğeniyor olabilirsiniz. Tarzınızı yansıtacağınız nokta mobilya seçimleriniz olacaktır. 

Evin büyük bölümünü kaplayan mobilya gerek modeli gerek ebatı gerek renkleri ile aslında salonu başlı başına meydana getiren bir parçadır. Kimi renkler salonu boğabilir ya da fazla hareketli gösterebilir. Bunun için doğru renk seçimi önemlidir. Mobilya için bir diğer kritik unsur kumaş seçimidir. Örneğin deri koltuklar her eve uygun olmayabilir. Aynı şekilde süet kullanımı da kritiktir. Koltuk takımı büyüklüğü de salonunuz için en önemli konudur. Takım fazla büyük olduğunda salonunuzu daraltır, fazla küçük olduğunda ise çok fazla açık alan bırakarak hem soğuk hem de fazla boş bir oda meydana getirir. 

Yalnızca koltuk için değil tabii. Aynı şekilde salonun diğer parçaları da hem renk hem model olarak salonunuzun havasını baştan sona değiştirir. Karışık desenlere sahip halı modelleri evi daha geleneksel gösterirken daha ince çizgili modeller modern bir hava katacaktır. Salon perdesi modeli de camlardan ışık girişini etkileyeceği için salonunuzun aydınlatmasını etkiler. Yemek masası modelleri de geleneksel ya da modern tarzda olabilir. Ebat olarak masa da oldukça önemlidir. Salonunuzda ne kadar yer kaplayacağı, modeli salonunuz için önemli kriterlerden biridir. Mobilyalarınızın genişliği, sandalyelerin modeli de salonunuzu daraltabilir ya da olduğundan daha geniş gösterebilir. Bu nedenle bu seçimlerinizi titizlikle yapmalısınız. Evinize en yakışan modeli bulmak için profesyonel mağazalardaki yetkili ve alanında uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. 

Dekoratif İnceliklerle Salonunuzu Baştan Yaratın

Şık salonlar için çok masraflı ya da tadilat gerektiren uygulamalara gerek yok. Aslında birkaç basit değişim ile hayal ettiğiniz salona kavuşabilirsiniz. Burada en önemli unsur doğru koltuk takımı seçimidir. Konseptin diğer parçalarından halı ve yemek masası birbirini tamamlar tarzda olmalıdır. Takım şeklinde satılan salon parçaları ya da sizin kendi dizaynınız ile bütünleştirebileceğiniz ürünler salonunuz için muhteşem bir değişim meydana getirecektir. Aksesuarlar da salonunuza bambaşka bir hava katacaktır. Özellikle lambalar salon konseptinin tamamlayıcısı bir üründür ve çokça tercih edilmektedir.

dekorasyon önerileri

Salonunuz için Dekoratif Tüyolar

Dekoratif değişimler, adeta yeni bir ev almışsınız gibi etki edecektir. Keyifli bir değişim için yapmanız gereken tek şey salondaki temel eşyaları yenilemek olacaktır. Halı modelleri salonunuza uygun olan tasarımı bulabileceğiniz formda mevcuttur. Bununla beraber salon için en kritik parça olan yemek masası modelleri oldukça farklı tarzlarda karşınıza çıkabilir. Şık salonlar için evinizde büyük tadilatlar yaptırmanıza gerek yok. Birkaç ufak değişim ile salonunuzu eskisinden daha canlı ve şık hale getirebilirsiniz. Zevkinize ve tercihlerinize göre istediğiniz model ve tasarla salonunuzu donatmaya başlayabilirsiniz. Lambader gibi aksesuarlarla salonunuza hareketlilik kazandırabilirsiniz. Böylece ufak ancak oldukça etkili detaylarla salonunuzu şenlendirmiş olacaksınız. Birbirinden güzel yemek masası, halı ya da koltuk takımı modelleri için Diffancy uygulamasına giriş yaparak size özel hazırlanan tasarımları inceleyebilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR