Bebek Battaniye Örnekleri Aramanıza Artık Gerek Yok

BEBEK BATTANİYE

Eski yıllarda anne adaylarının bebek hazırlık aşaması oldukça sıkıntılı evrelere sahipti, günlerce hatta aylarca bebek battaniye örnekleri aranır bu örnekler elde örülerek bebek battaniye örnekleri çıkarılırdı. 

Günümüzde yaşamı kolaylaştıracaktır pek çok gelişme ve üretim gerçekleşmiştir. Hayat koşulları en çok anne olan kadınları zorlamıştır asırlarca, hem kadın olmak hem anne olmak en büyük sorumlulukları taşımayı gerektirmiştir yüzyıllar boyunca. Yıllar öncesine bakıldığında kadınlar hem evde hem de dışarıda birçok işin üstesinden gelmek zorunda kalmıştır. Günün ilk ışıklarıyla ayaklanan evin kadını önce ortalığı kontrol eder, soba ya da ocağı yakar imkanlar dahilinde kahvaltı için çay çorba ocağa koyduktan sonra, beslenen hayvanlarla ilgilenirdi. Dahası ocağın odunu taşınır ocak öyle yakılır, çayın çorbanın suyu uzak çeşmelerden taşınırdı. Günümüzde hiç düşünmeden kullanabildiğimiz pek çok ürün için üstün bir emek harcanması gerekirdi. 

Geçmişten Günümüze Bebek Battaniyeleri

BEBEK BATTANİYE

Anne adayları aile büyükleri ile beraber yaşadığı için destek alma imkanına sahip olma şansını elde eder işleri bir miktar daha kolaylaşırdı. Bebek haberi ile tüm ev ahalisi üstüne düşeni yapmaya başlardı. Bebek için çeyiz hazırlıkları başında bebek battaniye örnekleri seçmek ve hazırlamak ilmek ilmek örmek gerekirdi. Günümüzde ise bu tür telaşlar çok geride kalmıştır. Her anne adayı bebeği için en güzel bebek battaniye örnekleri ile hazırlanan pek çok ürünü kolaylıkla bulabilmektir. 

Bebek Battaniyesi Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? 

Minik bebeğiniz için uygun olan bebek battaniyesi seçimi öncelikle mevsime uygun nitelikte olanlardan seçilmeli. Mevsim soğuk ise mutlaka kalın bir kumaş yapısında olmalı ancak yumuşak dokuda olmalıdır. Sert yapıda bir kumaşa sahip bebek battaniyesi bebeğinizin hassas cildi için uygun olmayacaktır. Dışarıda kullanıma uygun olarak hazırlanan bebek battaniyesi modelleri kolay kullanıma uygun şekilde tasarlanmaktadır. Ancak mevsim sıcak ise ince ve pamuklu yapıda kumaşlardan elde edilen bebek battaniyesi modelleri seçmeniz gerekmektedir. İç mekanlarda özellikle de bebeğinizin uyku sırasında kullanımına daha uygun olan penye ya da pamuklu kumaş formunda  bebek battaniyesi kullanımı rahat ve serin hissettirecektir. İlk aylarda her iki seçeneği kullanmanız gerekebileceği için hem kalın bir bebek battaniyesi hemde ince yapıda bir bebek battaniyesi bulundurmanız size avantaj sağlayacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR