ERKEK KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ NASIL KULLANILIR?

kişisel bakım ürünleri

Cilt bakımı veya saç ürünleri sadece kadınlar için değildir. Mağazadaki cilt ve saç bakım reyonları daha çok kadın ürünlerine yönelik ayrılmış olarak görünebilir fakat beyler kendinizi asla dışlanmış hissetmeyin. Markalar erkeklerin de en az kadınlar kadar kendilerine önem vermelerini, kendilerini daha iyi hissetmeleri gerektiğini düşündükleri için erkek bakım ürünleri üretimine ağırlık vermeye başladı. Kendine bakmayı, özen göstermeyi seven bir erkekseniz veya partnerinin ihtiyaçlarını düşünüp onun için tercihler yapan bir kadınsanız, doğru ürünleri tercih ederek bakım rutini oluşturabilirsiniz. Çoğu erkeğin kişisel bakım ürünleri; deodorant, şampuan, traş losyonu gibi ilk akla gelen standart ürünlerdir. 

Görünüm ve sağlık düşünüldüğünde erkekler de kadınlar kadar ciltlerine önem vermeli ve tenlerine iyi davranmalıdır. Örneğin; erkekler ilk aşamada mevsimin yıpratıcı etkisine karşı doğru bir nemlendirici ürün kullanmalıdır. Hayatın yoğun temposu içerisinde, erkekler için cilt bakımı veya saç bakımı yapmak uzun, meşakkatli gelebileceği için öncelikle az ve doğru ürünleri tercih etmeleri önerilmektedir. Bakımlı ve iyi bir görünüme sahip olmak isteyen herkes cilt bakımına gereken önemi göstermelidir. Özellikle sık sık tıraşa maruz kalıp cildinin tahriş olması gibi durumlarla karşılaştığı için cilt bakımı erkeklerde ayrı bir öneme sahiptir.

Sağlıklı Bir Cilt için Pratik Fikirler

Erkekler hassaslaşan yüzlerinin temizliğini yaparken sabundan uzak durmalı, cilt tiplerine uygun olarak tercih edecekleri yüz yıkama jeli ile toz, kir ve yağlardan arınmalılardır. Yüz yıkama jeli seçiminizi yaparken, cilt tipinizi ayırt etmekte zorlanıyorsanız yaptıracağınız analiz sonucuna göre doğru ürünleri kullanarak uygun bir bakım yapmanız yanlış ürün kullanımının önüne geçip doğru ürünün cilde sağlayacağı yararı artıracaktır. Unutmamalısınız ki yüzünüzü yıkama işleminden sonra havlu ile kurulamadan cildinizin suyu emmesini beklemelisiniz. Ardından yine cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz yüz tonik ürünü ile açılan gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olarak siyah nokta ve sivilce oluşumunun önüne geçmeniz kolaylaşacaktır. Her gece yatmadan önce yüzünüzün temizlenme işleminde sonra daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlamak için C vitaminli bir serum kullanmanız yaşlanma etkilerini azaltarak, kırışıklık oluşumunda önüne geçmenize yardımcı olacak vazgeçilmez bir üründür. 

Güneş ışınlarının cildimize verdiği zararı şüphesiz ki herkes bilir. Hayatımızın vazgeçilmez ürünü haline gelmesi gereken güneş kremi, güne başlarken kendimize yapacağımız en güzel iyilik olacaktır. Güneş kreminizin üzerine, iyi bir nemlendirici kullanarak kolay ve pratik cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz.

Erkekler için Saç Bakımı

Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak isteyen erkekler, doğru kişisel bakım ürünleri ile harika görünen saçlara sahip olabilir. Bunun için öncelikle saç tipinize uygun olan şampuan ve saç kremlerini tercih etmelisiniz. İçeriğinde yoğun kimyasal bileşenlere sahip ürünlerden kaçınıp doğal içerikli ürünleri tercih etmeniz saç sağlığınız için önemlidir. Saçlarınızı yıkarken suyun ısısının çok fazla olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sıcak su saçlarınızın kurumasına yol açarak derinizin tahriş olmasına ve saç diplerinin kaşınmasına sebep olabilir. Temizlemiş olduğunuz saçlarınız için sonrasında tonik kullanabilirsiniz. Kişisel bakım rutininizin içine ekleyeceğiniz saç toniği uygulaması; saç derisine bakım yaparak onları nemlendirir. Kepek oluşumunu azaltır, saçınızı şekillendirmenize yardımcı olarak daha canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Saçlarınızı kurutma aşamasına geldiğinizde, yüksek ısılı kurutma seçeneklerinden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Saçınıza kullandığınız havlu ile asla derinize sert ve hızlı hareketlerde bulunarak kurutma işlemini gerçekleştirmeyin. Bu şekilde kurutma işlemi saç köklerinin zayıflamasına sebep olurken dökülmenin artmasına sebep olur. Bu nedenle saçlarınızı havlu yardımı ile tampon hareketler yaparak kurutmanız daha sağlıklı olacaktır. Size uygun en iyi bakım ürünlerini Diffancy uygulamasından kolay ve hızlı kargo avantajıyla sipariş verebilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR