CİLDİNİZDE KİL MASKESİ ESİNTİSİ

Kil, volkanik bir taştan elde edilir ve mikropartiküler yapıya sahiptir. Doğal bir malzeme olması ile birlikte maske olarak kullanıldığında oldukça etkilidir. Mineral açısından son derece zengin bir cilt maskesi olurken, doğal çamur göllerinde de uygulanabilmektedir. Cilde olan birçok faydası sayesinde kozmetik amacının dışında bazı cilt problemlerinin tedavisi için de kullanılmaktadır.

Kil, doğal yapısı itibariyle cildi gerginleştiren ve mineral açısından çok zengin olan bir üründür. Kil bir cilt bakımı ürünü haline geldiğinde karşımıza kil maske olarak karşımıza çıkmaktadır. Kil maskesinin faydaları cildi temizlemesinin yanı sıra ciltteki ölü derilerin de atılmasına önemli ölçüde katkıda bulunur. Yağlı bir cilt görünümü engeller. Kil yüz maskesi, ayrıca düzenli kullanıldığı takdirde cildimizdeki gözeneklerin de sıkılaştırılmasında aktif bir rol oynayacaktır.

Kil Maskesinde Öncü Firma: Lebody

En iyi kil maskesi, cildiniz için çok doğru bir tercih olacaktır. Yüzünüz, bizim için çok değerli. Bu noktanın önemi biliyor, üretimlerimizi bu hususa göre yapıyoruz. Lebody, cilt bakım alanında kendine sektör içerisinde yer edinmeyi başarmış, lider bir firmadır. Kaliteden ödün vermeyen anlayışı ile, saygın müşterilerine en iyisini sunmayı kendisine misyon olarak edinmiştir. 

Kil Maskesinin Faydaları

Kil maskesinin cilt için çok önemli faydalı vardır. Öncelikle cildi temizler ve gözenekleri açar. Kil maskesi ölü deriyi temizlemek de çok başarılıdır. Cilt için peeling etkisi sağlar ve cildi canlandırır. Cilde parlaklık kazandıran kil maskesi, yağlı cilt görüntüsünü de ortadan kaldırır. Düzenli kullanıldığında gözenekleri de sıkıştırır ve aynı zamanda cildi de sıkılaştırmayı başarır. Akne ve siyah noktaları temizlemek de çok etkilidir. Yeni siyah noktaların oluşumunu da engellemektedir. Düzenli şekilde kullanılırsa eğer cilt lekelerini açabilir ve cilt tonunu eşitler. Kil maskesi aynı zamanda cildi de beyazlatır. Kil maskesi, kan dolaşımını hızlandırarak cildin yenilenmesini de destekler. Kil maskesinin en önemli faydalarından biri de ince kırışıklıkları açar ve yaşlanma karşıtı koruma etkisi gösterir.

POPÜLER BLOGLAR