DOĞAL TAŞ TESBİH MODELLERİNDEN: AMETİST TESBİH

ametist tesbih

Doğal taş tesbih modelleri arasında öne çıkan ürünlerden biri de şüphesiz ametist tesbih olarak kabul edilmektedir. Göz alıcı mor ve tonlarındaki rengi ile tutkunlarının mutlaka sahip olmak istediği ametist tesbih faydaları açısından da kusursuz bir değerli taş ürünü olarak öne çıkmaktadır. Ametist tesbih özellikleri arasında öne çıkan unsur ise rengi koyulaştıkça kıymetinin artması olarak bilinmektedir.

Ametist Tesbih Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Ametist tesbih, değerli doğal taşlardan hazırlanan aksesuarlar arasında hayli ünlü bir model olarak kabul edilmektedir. Ametist, kuvars ailesinin en ünlü türü olarak tanımlanabilmektedir. Volkanik bölgelerde bulunan ve oluşumu milyonlarca yıl süren ametist için tarih öncesinin tanıkları benzetmesini yapmak hiç de yanlış olmayacaktır. Ülkemizde bazı bölgelerde yatakları bulunan bu eşsiz değerli taşın en yoğun olarak çıkarıldığı bölge Brezilya, Hindistan ve Uruguay olarak bilinmektedir. 

Ametist tesbih özellikleri açısından öne çıkan unsur mor ve tonlarına sahip bir taş olması söylenebilmektedir. Morun farklı tonlarının kullanılmasıyla tasarlanan tesbih modelleri son derece şık bir görünüm sunmaktadır. Aksesuar üzerindeki ametist ne kadar koyu tonlara sahip morlukta ise değeri de o kadar yüksek olmaktadır. 

Doğal taş tesbih modelleri arasında en çok tutulan ve talep edilen ürünlerin tasarımlarında kullanılan ametist, eski dönemlerde kralların taşı olarak kabul edilmekte ve yalnızca saraylarda kullanılmasına izin verilmekteydi. Zaman içinde saraydan çıkmayı başaran ametist, en özel aksesuar ve süs eşyalarının hazırlanmasında başrol oyuncusu konumuna yükselmiştir. 

Ametist Tesbih Faydaları Saymakla Bitmez

Ametist tesbih faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Birçok inanışta farklı anlamlar yüklenen ametist taşının en belirgin özelliği pozitiflik taşı olarak kabul edilmesidir. Negatif enerjiyi emdiği düşünülen ametist, taşıyanı rahatlatmakta ve huzur vermektedir. Uykusuzluk sorununu ortadan kaldırdığına inanılan ametist tesbih modellerini yatarken de yanınızdan ayırmamanızda yarar olacaktır. 

Ametist kullanılarak tasarlanan doğal taş tesbih modellerinin, cilt rahatsızlıklarında, alerji, migren ve baş ağrılarında etkili olduğu düşünülmektedir. Ametist tesbih faydaları arasında kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği de bulunmaktadır.

Siz de ametist tesbih özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmek, eşsiz tasarımlı ürünlere sahip olmak istiyorsanız Dergah tesbih modellerini incelemenizde yarar olacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR