DAMLA KEHRİBAR TESBİH BAKIMI NASIL YAPILIR?

damla kehribar tesbih

Damla kehribar tesbih, doğal taş kullanılarak yapılan aksesuarların en özel parçalarından biri olarak kabul edilmektedir. Çok özel bir maden olan ve oluşumu milyonlarca yıl süren kehribarın kullanımı ve bakımı da özen istemektedir. Damla kehribar tesbih özellikleri itibariyle son derece önemli bir aksesuardır. Özellikle damla kehribar tesbih faydaları dikkate alındığında, bu ürünü taşıyanların ne kadar şanslı oldukları kabul edilmektedir.

Damla Kehribar Tesbih Özellikleri Nelerdir?

Damla kehribar tesbih özellikleri itibariyle çok özel bir aksesuar olarak görülmektedir. Kehribar, doğada milyonlarca yılda oluşumunu tamamlayan en değerli doğal taşlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Kehribar, iri gövdeli ağaçların salgıladığı reçinenin toprağa karışması ve 25 ila 50 milyon yıllık süreçte değişime uğraması ile oluşmaktadır. Dünyada nadir bulunan değerli doğal taşlar arasında kabul edilen damla kehribar tesbih için son derece ideal bir maddedir.

Nadir bulunan bir madde olmasının yanı sıra damla kehribar tesbih faydaları ile de dikkat çekmektedir. Kehribarın en önemli faydaları stresi azaltması ve negatif enerjiyi ortadan kaldırması olarak kabul edilmektedir. Bunun yanında ağrı dindirici özelliğinin olduğu, kan dolaşımını hızlandırdığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği de düşünülmektedir. Damla kehribar tesbih faydaları itibariyle de vazgeçilmez bir aksesuar olma özelliğini sürdürmektedir.

Hakiki Damla Kehribar Tesbih Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Hakiki damla kehribar tesbih, tamamen doğal taş kullanılarak hazırlanan aksesuardır ve bu nedenle de bakımı da son derece büyük önem taşımaktadır. Sarı ve kahverengiye çalan rengi ile göz kamaştıran bir ürün olan kehribarın bakımı için titiz davranmakta yarar olacaktır.

Damla kehribar tesbih bakımı yapılırken tamamen doğal ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Bakımın ilk adımı ılık su ve taşların yüzeyinde çizik oluşturmayacak yumuşak bir bez kullanılarak temizlenen Hakiki damla kehribar tesbih, yine aynı yumuşaklıkta kuru bir bez ile kurulanmalıdır. Ardından, hakiki damla kehribar tesbih çok az miktardaki doğal zeytinyağı ile parlatılarak, daha uzun ömürlü olması sağlanmalıdır. 

Siz de en kıymetli taşlardan olan kehribardan yapılmış tesbih almak, kehribar tesbih özellikleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız, Dergah Tesbih’i ziyaret edebilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR