Çarpıcı Bir Görünüm Minik Bir Detay Olarak Adlandırılan Mendil İle Mümkün Mü?

Mendil,  yüzyıllar boyunca pek çok çeşitleri ile elden ele, gönülden gönüle yolculuk yapmış, kimi zaman sadece temizlik kurallarının bir parçası gereği insanlar yanından ayırmamış kimi zamanlarda bir sevdanın başlangıcına işaret olmuş. 

Mendil kadınlar ve erkekler için ilk amacı ile temizliğin ayrılmaz bir parçası olarak kullanımda iken yıllar sonra amacından uzaklaşarak sevdalı gençlerin işaretçisi niteliğinde de kullanımı başlamıştır. İpekli mendil, oyalı mendil, nakış işlemeli mendil derken bir sanat eseri haline dönüşmüştür adeta. Zamanın değirmen taşları arasında asıl amacı neredeyse unutulup sadece halay başı olanın elinde sallanır olmuş mendil

Yine de moda sektörü mendilleri yok sayamadığı için şanslıyız. Şıklık daima detaylarda saklar kendini, bu nedenle şık bir bey yakasında mutlaka bir mendil bulunsun ister. 

Eski İstanbul beylerini fotoğraf ve filmlerde görürüz, nasıl da zarif duruşları vardır. Tepeden tırnağa şıklık abidesi gibi bir halleri vardır. 

Yaka Mendili Seçimi Önemi

Hayranlıkla izleriz o hem modern hem zarafeti taşıyan beyleri. 

Günümüz şehir yaşamında o denli bir şıklığı yaşamak pek mümkün görünmüyor. Yine de istisna olmayı seven, şıklığı detaylarla tamamlamak konusunda prensip sahibi olan beyler yaka mendili seçimi yaparak ön plana çıkmayı başarıyorlar. 

Nostaljik ve modern bir görüntü ancak bu kadar güzel bir biçimde bir arada olabilir. 

Sayfamızı ziyaret ederek, pek çok farklı modelleri ile size en uygun olan mendil modeli ile sizde farkınızı gösterin. 

Detaylar insanları ayrıcalıklı kılar. Detayları düşünmek geniş bir bakış açısı ile mümkündür. Geniş bir bakış açısı ise her insanın sahip olabileceği bir yeti değildir. 

Yaka Mendili Ölçüleri Nasıl Olmalıdır? 

Düz, çizgili, kareli, renkli, kendinden desenli pek çok mendil modeli tercih edebilirsiniz. Peki mendil ölçüsünü nasıl belirlemeli? 

Standart ölçüsü olmasada genel olarak 30 x 30 olarak kullanılmaktadır. Mendilin kumaş yapısı her tür katlamaya uygun olacağından ebatı sıkıntıya yol açmaz. Hazır giyim kullanımında bazı yaka cep modelleri bir miktar daha küçültme yapılabilmektedir, bu nedenle kullanacağımız ceketin yaka cebi boyutuna göre mendil ölçümüne karar vermeniz çok daha işinize yarayacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR