BEBEK BONESİ ALIRKEN DİKKAT!

Bebek bonesi, küçük ancak bebek için en önemli ihtiyaçlardan biridir. Özellikle yeni doğan için tavsiye edilen bebek bonesi, doğumdan sonra minik yavrunun dış dünyaya uyumuna destek olmaktadır. Bebek hassas bir cilde sahiptir ve kolaylıkla üşüterek hasta olabilir. Bebek bonesi kış döneminde üşümesini, yaz döneminde ise terden saçlarının ıslanmasını önlemek üzere tasarlanmıştır.

Bebek aksesuar modelleri arasında en önemli yere sahip olan ürün bebek bonesi olarak ön plana çıkmaktadır. Bebek bonesi, yeni doğan için dış dünyaya kolay uyum sağlayabilmeleri açısında önemli bir aksesuar olarak dikkat çekmektedir. Korumalı anne karnından dış dünyaya adım atan bebek, hassas cildi nedeniyle olumsuzluklarla mücadele edemez. Bebeğin doğru aksesuar kullanımı ile korunması gerekmektedir.

Bebek Bonesi Alırken Kumaşına Dikkat Edilmelidir

Bebek Bonesi için en önemli kural kumaşının tamamen doğal ve sağlıklı malzemeden yapıldığından emin olunmasıdır. Bebek bonesi için en ideal kumaş, pamuktan yapılan kumaştır. Pamuklu bebek bonesi, bebeğin hassas cildini korumaya yönelik özelliklere sahiptir. Nefes alan yapısı sayesinde bebeğin başının ve saçlarının nefes almasına imkan verecek olan bebek bonesi terlemeyi önleyen özelliği sayesinde de hasta olmasının önüne geçebilecektir. Bu üründe aranması gereken bir başka özellik de çabuk kuruması olmalıdır. Bebeğin başında oluşan teri emen ürünün uzun süre ıslak kalması durumunda sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilmektedir.

Bebek bonesi, bebeğin ölçülerine göre olmalıdır. Küçük ya da büyük alınan bebek bonesi ihtiyacı karşılayamayacaktır. Bone için bir diğer kural da esnek yapıda olmasıdır. Ürünün bebeğin kafasını sıkması onu rahatsız edebileceği gibi, hassas dönem olması nedeniyle başında şekil bozukluklarına da yol açabilmektedir.

Bandana Bebek Aksesuarları Arasında Önemli Yer Tutar

Bonenin yanı sıra bandana bebek için kullanılan özel ürünlerdendir. Bandana, bone gibi tüm başı sarmamakta, yalnızca alın bölgesi için kullanılmaktadır. Bu ürün bebeğin terlemesinin önüne geçmesinin yanında, ona ayrı bir şirinlik de katmaktadır. Bebek bonesi ve bandana gibi ürünler, özellikle kız bebekler için çok renkli ve cıvıl cıvıl üretilmektedir. Siz de bebek aksesuar modelleri arıyorsanız, Ciciş Bebe ürünlerini incelemenizde fayda olacaktır. Kıymetliniz için en özel ürünleri Ciciş Bebe koleksiyonları arasında bulabilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR