Yüz Serumları Ne işe Yarar?

nemlendirici serum

Yüz serumları, cilt temizleme sonrasında uygulanan bakım ürünleridir. Cilt serum ürünleri yoğun ve güçlü içerikleri ile az miktarda bile kullanıldığında etkisi oldukça büyüktür. Genellikle akışkan bir formda bulunan yüz serumları seçilirken ne amaçla kullanılacağı göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir. Çünkü bu ürünler kolajen etkili, hydrafacial etkili, peptit serum formu başta olmak üzere çok çeşitlidir. Kolajen serum, cildin elastikiyetini arttırır ve işlem öncesi yapılan analizle uygun görünürse kullanılır. Her yaşta uygulanabilen hydrafacial etkili cilt bakım serumları cildin derinlemesine temizlenmesine, beslenmesine, nemlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Her mevsim, her cilt tipine uygulanabilir. Akneye ve diğer cilt sorunlarına sahip tenlerde tedavi amaçlı kullanılamaz, daha canlı ve sağlıklı bir cilt için bakım yapılabilir. 

Cilt bakım serumları bazı durumlarda nemlendirici olarak kullanılabilir. Hyaluronik asit içeren serumlar nemlendirici serum olarak kullanılabilir.  

Yüz serumu kategorisinde en çok talep gören serum çeşidi leke giderici serum diyebiliriz. Bu serumlar ciltte herhangi bir sebepten kaynaklı oluşan lekeleri giderme amacıyla kullanılır. Bu leke serumu çeşitleri ile güneşten kaynaklanan veya herhangi bir cilt tahribatı sonucu kalan lekeler için kullanılır. 

Bir diğer kullanımı en yaygın serum çeşidi de gözenek sıkılaştırıcı serum diyebiliriz. Günlük yaşam içerisinde gözenekler birçok kire ve toza maruz kalır. Gözenekleri temizlemek amaçlı kullanılan ürünlerle derinlemesine temizlik yapılabilir. Fakat temizlik sonrası gözenekleri küçültmek hem daha canlı ve genç bir cilt görünümü elde etmemizi sağlar hem de yeniden kire ve toza karşı korunaklı olur. 

Cilt Serumu Nasıl Kullanılır? 

Cilt bakım serumları genellikle günde 1 ya da 2 kez sabah ve akşam olacak şekilde kullanılır. Kullanılan serumun özellikleri ve varsa ciltte bulunan problemler cilt bakım serumu uygulama sıklığını değiştirebilir. Cilt bakım serumları su veya yağ bazlı olmasına göre farklı etken maddelere sahiptir. 

En İyi Yüz Serumu Hangisidir?

En iyi yüz serumu kişisel farklılıklara ve cildin ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Genel geçer herkes için en iyisi budur denilebilecek bir yüz serumu yoktur. 

Lagoom estetik ailesi güzelliğinize güzellik katmak ve cilt kusurlarını onarmak için ihtiyacınız olan tüm hizmetleri detaylı bir şekilde web sitesinde bulabilirsiniz. 

POPÜLER BLOGLAR