EN ÇOK KULLANILAN MAKYAJ MALZEMELERİ

Makyaj, trend halinde ilerleyen, günden güne değişen ve sıkça tercih edilen bir güzellik sektörü olgusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Güzellik sektöründe her geçen gün yeni ürünlerin çıkması ve bu ürünlerin her birinin işlevinin farklı oluşu ürünleri cazip kılmaktadır. Her ürünün farklı işlevlerinin olduğu gibi cildinize ve yüz tipinize uygun makyaj stili ile yaptığınız makyaj size kusursuz bir makyaj kapısını açacaktır. Makyaj malzemeleri ise bu kapının anahtarıdır.

makyaj malzemeleri

Makyaj Malzemeleri ve Ten Ürünleri

Kadın makyaj malzemeleri, kadınların günümüzde kusurlarını kapatmak, hatlarını öne çıkarmak ve günümüz trendlerine ayak uydurmak amacıyla en çok kullanılan ürünler arasındadır. Her ne kadar sıkça tercih edilen ürünler olsa da bu makyaj malzemelerinin fiyatları son dönemlerde yükselmeye başlamıştır. Ancak yüksek fiyatlı markaları satın alamayanlar için daha uygun fiyatlı ve içerik açısından temiz markaların daha uygun fiyata makyaj malzemeleri ve makyaj setleri de bulunmaktadır. Her cilt tipine uygun ten ürünleri, her yüz tipine göre farklı gölgelendirme teknikleri, makyaj bazı makyaj sabitleyici sprey gibi  pek çok makyaj malzemesi bulunmaktadır. Makyaja yeni başlayanlar için altın kural cilt tipinize uygun ten ürünleri seçmek olacaktır. Yağlı cilde sahipseniz matlaştırıcı makyaj bazı ve mat fondöten sizin için ideal bir seçim olacaktır. Elbette gerekli bakımları yaptıktan sonra dilediğiniz ürünü de kullanmak sizin elinizde. Cildiniz kuru ise, nemlendirici ve ışıltılı makyaj bazlarını tercih etmeniz sizin için en doğru seçim diyebiliriz.

makyaj malzemeleri

Cilt makyajının olmazsa olmazı kuşkusuz makyaj bazı. Makyaj bazı, krem formunda olup cildin makyaja tutunmasını sağladığı gibi cildi makyaja hazırlayarak kusursuz bir zemin hazırlayacaktır. 

Bundan sonraki adım fondöten. Fondötenin cildi güzelleştirme, kusurları gizleme ve doğru seçim yapıldığı takdirde cilde doğal bir görüntü vermesi gibi özellikleri olduğunu söyleyebiliriz. Fondöten seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus cilt tipine ve cilt alt tonuna uygun fondöteni almaktır. Bu adımı gerçekleştirirken en doğru rengi boynunda deneyerek seçebilirsin. 

Gelelim ufak kusurlarımızı gizlemeye. Bu adımın kahramanı tabii ki kapatıcı. Tüm yüze uygulanabildiği gibi özellikle kendisini göz altı kusurlarının kurtarıcısı olarak tanıtabiliriz. Göz altındaki morluklarının yoğun olması halinde kapatıcıdan önce somon rengi bir corrector kullanıldığı zaman sonuca muhteşem olacaktır. Ayrıca kadın makyaj malzemeleri olmazsa olmaz parçası bir ürün daha var ki adeta kurtarıcı. Tabii ki de pudra. Yüzdeki yağlanan bölgeler pudraladığı zaman  yağlı görüntü kaybolacak ve makyajın daha uzun süre dayandığını göreceksiniz.

makyaj malzemeleri

Bununla beraber yüz hatlarını ortaya çıkaran mucizevi ürünlerden de bahsetmeden olmaz. Makyaj seti parçalarından bronzer, allık ve aydınlatıcı yüz hatları için kullanılmakta.. Bronzer genellikle yüzü ısıtmak ve biraz bronzluk kazanmak için kullanılmaktadır. Güneşte yanmış efekti için güneşte en çok değdiği bölgeler tercih edilir. Allık ise cildin canlı ve sağlıklı görünmesi için mükemmel bir seçim. Doğallığın en güzel görüntüsü ne diye sorarlarsa cevabımız kesinlikle allık olabilir. Aydınlatıcıya gelirsek yüzü ışıl ışıl gösteren, yüzün yüksek noktalarına yani elmacık kemiklerinin üstüne, burun ucuna uygulandığı zaman etkisini anında yüzünüzde göreceksiniz.

Makyaj Malzemeleri ve Göz Makyaj Ürünleri

makyaj malzemeleri

Makyaj seti parçaları arasından göz makyajı ürünleri, makyajı öne çıkaran en önemli kısımdır. Göz makyajında kullanacağımız teknikler gözün daha büyük ve çekici bakışlara çevirebilmektedir. Doğru ve özenli bir göz makyajı için doğru sıralama oldukça önemlidir. Öncelikle makyajın kalıcılığını yükseltmek için far bazı ya da kapatıcı ile göz kapağını makyaja hazır hale getirilir. Ardından dilediğiniz farklı renkteki farlar ile göz tipine uygun farklı stillerde makyaj yapabilirsiniz. Gözlerinizin daha belirgin olmasını isterseniz eyeliner ya da göz kalemi de tercih edebilirsiniz. Son adım olarak maskara ile göz makyajını sonlandırarak makyajın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Göz makyajının bitmesi ile birlikte geriye dudakları renklendirmek kalıyor. Dudakların kahramanı olarak da en büyük rol ruj elbette. Ruj, dudakların dolgun görünmesi ve makyaja kattığı farklı havası ile kesinlikle vazgeçilmez bir parçadır. Fakat sürmeden önce dudak kalemi ile dudağı çerçevelemek ve ardından ruj sürmek daha net bir hat oluşmasını sağlayacaktır. Tüm işlemleri bitirdikten sonra makyajınızın yüzünde saatlerce kalmasını sağlayacak olan makyaj sabitleyici sprey ile makyajınızı sonlandırabilirsiniz. 

Makyaj malzemeleri fiyatları ise markadan markaya değişmektedir. Kaliteli ve uygun makyaj ürünlerini bulmak için iyi araştırma yapmalısınız. Binlerce ürüne tek tıkla ulaşmak için sayfamıza göz atabilirsiniz.


Giyim Meselesi blog sayfalarımıza da göz atmak için tıklayabilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR