KURU CİLT İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

kuru cilt

Kuru cilt ile başa çıkmak zor olabilir. Bu cilt tipi genellikle kızarıklık, tahriş ve kaşıntıya neden olabilir. Kuru cildinize bakım yapmaya başlamak için cildinizi en iyi nasıl destekleyeceğinizi ve mevcut en iyi ürün seçeneklerinin neler olduğunu anlamak önemlidir. Bu yazıda, kuru ciltler için bakım önerilerini ve cildi yatıştırmaya, nemlendirmeye yardımcı olmak için hangi cilt bakım ürünleri kullanmamız gerektiğini keşfedeceğiz. Herhangi bir cilt bakımı rutininin ilk adımı, cilt tipinizi anlamak ve özellikle kuru ciltler için nemlendirici cilt bakım ürünlerini aramaktır. Birçok mağaza, kuru ciltler için maske ve rahatlık hissi sağlayan çok çeşitli nemlendiriciler sunar. Cilt kuruluğu sorununa sahip olanlar, ekstra nemlendirici olarak etiketlenmiş nazik cilt bakım ürünleri aramalıdır.

Kuru Cilt Çeşitleri ve Bakım Ürünleri

Eksfoliasyon, kuru cilt bakımı rutininde önemli bir adımdır. Eksfoliantlar, cildin doğal olarak yenilenmesini sağlarken, ölü hücrelerin ve kalıntıların cildinin yüzeyini temizlemeye yardımcı olur. Eksfoliye eden ve nemlendiren ev yapımı bir maske oluşturmak için basit bir bal, şeker karışımı kullanılabilir. Yağ bazlı ürünler, genellikle sert temizleyiciler tarafından sıyrılan cilde çok ihtiyaç duyulan nemi yenilemeye yardımcı olduklarından cilt kuruluğu sorununa sahip olanlar için idealdir. Kuru ciltler için maske nemi geri kazanmak ve cildi beslemek için haftada bir veya iki kez kullanılmalıdır. Bu maskeler, hindistancevizi yağı, bal ve avokado gibi basit malzemelerle ev yapımı olabilir. Aynı zamanda birçok eczaneden ve güzellik malzemeleri mağazalarından satın alınabilir. Cildin iyice nemlenmesini sağlamak için günde en az bir kez yoğun formda kuru ciltler için nemlendirici kullanmak da iyi bir fikirdir.

Cilt Kuruluğu ile Savaşmak

Bu yönergeleri takip etmek cilt kuruluğu, kızarıklığını ve tahrişini azaltmaya yardımcı olabilir. Kuru ciltler için özel olarak tasarlanmış cilt bakım ürünleri araştırın ve cildi beslemek için günlük olarak nemlendirdiğinizden emin olun. Haftalık derin bakım maskesi ile kuru cildi şımartmak için zaman ayırmak da çok ihtiyaç duyulan beslenmeyi ve hidrasyonu sağlayacaktır. Ayrıca, sıcak banyolar, saunalar ve uzun, sıcak duşlar gibi kuru cildi aşırı sıcaklıklara ve yapay ortamlara maruz bırakan faaliyetleri sınırlayın. Bakım ve düzenli dikkatle kuru cilt sağlıklı, yumuşak ve pürüzsüz hale gelebilir. Cildinizi tazeleyecek en iyi yöntemlerden Aquashine için web sitemizi keşfedin.

POPÜLER BLOGLAR