HALI SAHA AYAKKABISI SEÇERKEN DİKKAT EDECEĞİNİZ 5 KRİTER

halı saha ayakkabısı

Erkek halı saha ayakkabısı futbol tutkunu amatörlerin en sık kullandığı modeller arasında yer almaktadır. Kendine has özellikleri olan krampon seçerken dikkat edeceğiniz 5 kriter bulunmaktadır.

  • Sağlam olması
  • Özel dişlere sahip olması
  • Ergonomik yapılı olması
  • Hafif ve yumuşak olması
  • Bütçeyi zorlamamalı

Krampon, amatör olarak bu sporu yapanların kullandığı bir ayakkabı modeledir. Halı sahalar genellikle sentetik çim kullanılarak hazırlanmaktadır. Sentetik çim ile uyumlu dişli krampon kullanılmaması durumunda hem istenen verim alınamamakta, hem de istenmeyen kazalar ortaya çıkabilmektedir. 

Halı Saha Ayakkabısı Sağlam ve Özel Dişlere Sahip Olmalıdır!

Krampon alırken önceliğin mutlaka sağlamlık ve teknik özelliklere verilmesi gerekmektedir. Futbol hızlı ve sert oynanan bir oyundur. Sürekli sert topa atılan tekmeler, ayakkabının ciddi anlamda zorlanmasına yol açmaktadır. İstenen sağlamlıkta üretilmeyen, dikişleri beklenen etkiyi yaratmayan futbol kramponu kısa süre içinde yırtılabilmekte ve atılmaktadır.

Halı sahada kullanılan dişli krampon teknik özellikleri ile ön plana çıkan ürünlerdendir. Halı sahanın zemini sentetik çim ve özel kumlar ile kaplanmaktadır. Kumlar halı sahanın mukavemetini ve sağlamlığını sağlarken, futbol kramponu için bu özellik tamamen dişlere kalmaktadır. Uygun dişler ile donatılmayan ayakkabılar halı sahada sık sık kayabilecek, bu da kullanıcısının düşmesine yol açabilecektir. Uygun tarzda hazırlanmış dişli krampon bu tehlikeyi ve sakatlanma riskini ortadan kaldıracaktır.

halı saha ayakkabısı

Futbol Kramponu Ergonomik Yapıda, Hafif ve Yumuşak Olmalıdır!

Futbol kramponu için mutlaka bulunması gereken kurallardan biri de ergonomik yapıda olmasıdır. Ayağa tam oturması erkek krampon için önemli bir detaydır. Ayağa oturan ayakkabı hem oyun kalitesini, hem de oyun zevkini artıracaktır. Hafif ve yumuşak dokuda hazırlanan ayakkabı, futbol oynayan kişinin yorulmasına engel olan unsurlardan biri olarak kabul edilmektedir. 

Erkek krampon bütçeyi zorlayan fiyatlarda olmamalıdır. Amatör olarak halı sahada futbol oynayan kişiler sık sık ayakkabı değiştirmek durumunda kalmaktadır. Çok kaliteli ve pahalı olan ayakkabılar bile belirli sürenin ardından darbelere dayanamayacağı için deforme olacaktır. Gereksiz fazla harcamadan kaçınmak, kullanıcının yararına olacaktır. Siz de halı sahada futbol oynarken giyebileceğiniz uygun modeller arıyorsanız DGN Online doğru adres olacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR