GECE KREMİ İLE GÜNDÜZ KREMLERİNİ AYIRAN NEDİR?

gece kremi

Gündüz ve gece kremi şeklinde çift aşamalı bir krem bakımı uygulamasını herkes bilir. Fakat gündüz nemlendiricisi ile gece nemlendiricisi arasındaki farkı tam olarak biliyor musunuz? Sadece kremlerde değil aynı zamanda da tüm gece bakım maskesi çeşitlerinde de yoğun bir içerik söz konusudur. Gece kremi gibi ürünler cilde uygulandığında tüm gece boyu uyku esnasında bakım yapmayı hedefler ve buna uygun yoğun konsantreli bir içerik sunar. Aynı zamanda da gündüz kremlerini de gece besleyici yüz bakım kremi çeşitlerinden ayıran en önemli özellik ise SPF içermesidir. Gündüz için özel olarak üretilen besleyici bakım kremi çeşitleri sizleri gün boyu güneşin zararlı etkilerinden korumayı ve aynı zamanda da hafif formu ile cildinizi yormadan bakım yapmayı hedeflemektedir.

Yüz Bakım Maskesi Nasıl Uygulanmalıdır?

Cildinizi onarmak ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak için doğru bir şekilde yüz bakım maskesi uygulamak ve cilt bakımı yapmak önemlidir. Öncelikle cildinizi en iyi şekilde derinlemesine arındırarak tüm makyaj ve toz kalıntılarından temizlemeniz gerekmektedir. Temiz cildinize masaj yaparak serum ve besleyici bakım kremi uyguladıktan sonra en az 15-20 dakika kadar gece bakım maskesi ile cildinizi yatıştırmanız gerekir. Maske öncesi uygulanan tonik, serum, temizleme ürünler, peeling ve besleyici bakım kremi gibi ürünlerin doğru sıra ile uygulanması ve aynı zamanda da masaj ile beraber cilde yedirilmesi, cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlamak için büyük bir fayda sağlar. 

Besleyici Bakım Kremi Neye Göre Seçilmelidir?

Besleyici yüz bakım kremi çeşitlerini seçerken dikkat etmeniz gereken ilk özellik kesinlikle cilt tipinize en uygun içeriğe sahip olan ürünü bulmaktır. Eğer kuru bir cilde sahipseniz yoğun bir formüle sahip olan gündüz ve gece nemlendiricisi edinmeniz cildinizin elastikiyet kazanmasına yardımcı olacaktır. Öte yandan yağlı ve akneye meyilli ciltler için ise sebum dengesini sağlayacak, cildi onaracak ve aknelere karşı savaşacak bir besleyici bakım kremi seçmeniz çok daha yarar sağlar. Doğru kremler ve yüz bakım maskesi gibi ürünler çok daha iyi bir sonuç almanıza destek sunar. 

POPÜLER BLOGLAR