DUDAK DOLGUSU NE KADAR KALICI?

DUDAK DOLGUSU

Dudak dolgusu son yıllarda giderek daha popüler bir kozmetik prosedür haline geldi. Dudak dolgusu için en doğal dudak dolgusu yöntemlerinden daha invazif yöntemlere kadar bir dizi farklı seçenek vardır. Dudak dolgusu yaptırmayı düşünürken sorulan en yaygın sorulardan biri, sonuçların ne kadar süreceğidir. Cevap, seçilen dudak büyütme türüne bağlıdır. En doğal dudak dolgusu yöntemi, 6-12 ay arası kalıcılığı için tasarlanan hyaluronik asit bazlı dolgudur. Bu tip estetik dolgu doğrudan dudaklara enjekte edilir ve vücut tarafından yavaşça parçalanıp emilmeden önce bu süre boyunca devam eder. Sonuçları korumak için bu süreden sonra dolgunun revize edilmesi veya değiştirilmesi de mümkündür. Revite dolgu bu noktada işinize yarayacaktır.

En Doğal Dudak Dolgusu Görünümü

Daha kalıcı bir çözüm arayanlar için ise birkaç uzun süreli estetik dolgu mevcuttur. Bu dolgu maddeleri, iki yıl veya daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış sentetik malzemeler kullanır. Dudak dolgusunun fiyatları olarak maliyeti tipik olarak hyaluronik asit bazlı dolgulardan çok daha yüksektir, ancak sonuçlar daha uzun ömürlüdür. Sonuç olarak, bir dudak dolgusunun kalıcı olma süresi, kullanılan dolgu maddesinin türüne ve kişinin metabolizmasına bağlı olacaktır.  Dudak dolgusu günümüzde oldukça popüler bir işlemdir ve birçok kişi dudaklarını güzelleştirmek için bunu tercih etmektedir. Ancak insanların aklındaki en önemli soru dudak dolgusunu yaptırınca ne kadar süre kalıyor? Bu sorunun cevabı, yapılan dudak dolgunlaştırma maddesine ve tipine bağlı olduğu için basit değildir. Genellikle dudak dolguları vücut tarafından zamanla parçalandığı için tamamen kalıcı değildir. 

Estetik Dolgu Etkileri

Dudak dolgusunun kalıcılığı kullanılan dolgunun tipine ve nasıl uygulandığına da bağlıdır. Örneğin, bazı dolgu maddeleri daha dayanıklı olacak şekilde tasarlanır ve iki yıla kadar dayanabilir. Öte yandan bazı dolgu maddelerinin birkaç ay sonra revize edilmesi gerekebilir. Dudak dolgusunun fiyatları da kalıcılığının belirlenmesinde rol oynar. Genel olarak dudak dolgusunun fiyatları ne kadar yüksek olursa dolgunun kalıcılığı da o kadar uzun olur. Ancak, bu her zaman böyle değildir ve sizin için en iyi seçeneği belirlemek üzere bir uzmana danışmak en iyisidir. Estetik dolgu türü ne olursa olsun unutulmaması gereken en önemli şey dudak dolgularının kalıcı olmadığıdır. 

POPÜLER BLOGLAR