DUDAK DOLGUSU SONRASI MASAJ NASIL YAPILIR?

DUDAK DOLGUSU

Dudak dolgusu tedavisinden sonra dudaklarınızın dolgun ve sağlıklı görünmesini sağlamanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Dudak dolgusu sonrası dudaklarınıza masaj yapmak, şişliği azaltmanın ve tedavinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamanın önemli bir yoludur. Doğal dudak dolgusu, dudaklara daha dolgun, daha doğal bir şekil vermek için kullanılan bir estetik dolgu türüdür. Dudak dolgusunun tedavisinden sonra dudaklarınıza masaj yaparken hafif vuruşlar kullanmak önemlidir. Üst dudak dolgusu sonrası üst kısmına hafifçe masaj yaparak başlayın, ardından alt dudak dolgunuzun altına doğru inin. Üst dudak dolgunuza masaj yaparken şişliği azaltmak için hafif dairesel hareketler kullanın. Alt dudaklarınıza masaj yaparken gerginliği azaltmak için daha nazik, yukarı ve aşağı hareketler kullanın. Bir Revite Dolgu ürünü kullanıyorsanız, dudak masaj çubuğu gibi özellikle dudak masajı için tasarlanmış bir ürün de kullanabilirsiniz..

Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadar Sürmekte?

Dudağa yapılan dolgu, bireylerin daha dolgun dudak elde etmesine yardımcı olabilecek popüler bir estetik işlemdir. Dudak dolgusunda kalıcılık, kullanılan ürüne ve kişinin bünyesine göre 6 ile 18 ay arasında değişmektedir. Kullanılan dudak dolgu malzemesi ve markasının da kalıcılığını etkileyebileceğini unutmamak gerekir. Örneğin Revite dolgu, 12 aya kadar dayanması için tasarlanmış hyaluronik asit bazlı bir dudak dolgusudur. Bu alt ve üst dudak dolgusunun türü, yeni dudak şeklini daha uzun süre korumak isteyenler için mükemmel bir seçim olacaktır.

Dudak Dolgusunun Malzemesi Sağlığa Zararlı Mıdır?

Estetik dolgu son birkaç yıldır popüler bir estetik işlem haline geldi. İster doğal dudak şeklinizi geliştirmek, ister inceltilmiş bir dudağa hacim kazandırmak veya sadece dudaklarınıza biraz hacim ve tanım eklemek isteyin, dudak dolgusu harika bir seçenektir. Peki dudak dolgusunun kullanımı güvenli midir? En popüler dudak dolgusu türü, vücutta doğal olarak bulunan bir madde olan hyaluronik asit bazlıdır. Bu dolgu türü güvenli, sağlıklı, kolay ve yaygın olarak dudak büyütme için kullanılır. Diğer dudak dolgusunun türleri arasında kalsiyum hidroksilapatit, poli-L-laktik asit ve Revite dolgu bulunur. Dudak dolgusunda güvenli ve etkili olsa da, herhangi bir estetik işlemden geçmeden önce kalifiye bir doktor veya estetisyenle çalışmak oldukça önemlidir. 

POPÜLER BLOGLAR