ÇOCUK YAĞMUR BOTU ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

çocuk yağmur botu

Kış döneminde çocuk yağmur botu hayat kurtaran bir ürün olarak kullanıma sunulmaktadır. Hareketli bir yaşamları olan çocukların açık havada ne tür bir koşul ile karşılaşacaklarını kestirmek güç olmaktadır. Yağmur ve çamurdan korunmalarını sağlayacak kız çocuk yağmur çizmesi, onların en büyük yardımcıları olacaktır. Koruma özelliğinin yanı sıra çocuk için görsellik de önem taşımaktadır. İgor yağmur botu, çocuğa aradığı şıklığı sağlayacak modeller üretmektedir.

Çocuk yağmur botu seçimi yapılırken bazı kurallara dikkat etmek gerekmektedir. Ürün için zorunluluk anlamına gelen kurallar, çocuğun ayakları için maksimum koruma sağlayabilmesi adına önem taşımaktadır. 

Çocuk Yağmur Botu İçin Su Geçirmezlik En Koşul Olmalıdır

Adı üzerinde çocuk yağmur botu suya karşı dayanıklı olmalıdır. Su geçirmezlik özelliği en planda olması gereken üründe kullanılan malzeme ve yapım aşaması bu koşulun yerine getirilmesi için hassas önem taşımaktadır. Çocuğun yağmura yakalanması ya da su birikintilerinden geçmek zorunda kalması halinde ayakların kuru kalması kız çocuk yağmur botu modellerinin kaliteli olduğu anlamına gelmektedir. Ürünün dikişlerinin sağlam olması, kalın ve su tutmayan malzemeden yapılması, uzun süre suya maruz kaldığında bile ayakların kuru kalmasını sağlayabilmesi açısından son derece önemlidir.

Kız çocuk yağmur botu için su geçirmezlik kadar taban kalitesi de büyük önem taşımaktadır. Taban kalınlığı ile tabanda kullanılan malzemenin de özel olması gerekmektedir. Kaymayan taban özelliği kız çocuk yağmur çizmesi için olmazsa olmaz koşullardan biri olarak kabul edilmektedir. Ancak, tabanlar kalın olacak diye ağır olacağı anlamına da gelmemelidir. Üründe aranan özellik, hem kalın ve korumalı, hem de hafif olmasıdır. 

Kız Çocuk Yağmur Çizmesi Malzemesi Nefes Alabilmeli

Kız çocuk yağmur çizmesi hem dış hem de iç astar bakımından tamamen sağlıklı ürünler olmalıdır. Özellikle İgor yağmur botu modellerinde iç astar olarak nefes alabilen malzemeler kullanılmaktadır. Bu da çocuğun ayaklarının hem sıcak kalmasını sağlamakta hem de terlemesinin önüne geçmektedir. 

Kız çocuk yağmur botu seçimi yapılırken atlanmaması gereken detaylardan biri de rahat kullanım olmalıdır. Bot çocuğun ayağına tam oturmalı, yanlardan desteklenmeli ve rahat yürüyüş imkanı sunmalıdır. Daha fazla ürün çeşidi için DKS Store sayfasını inceleyebilirsiniz.

Siz de çocuğunuz için yağmurda mutlak koruma sağlayan bot modelleri arıyor, İgor yağmur botu şıklığını yaşamasını istiyorsanız DKS Store ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR