CİLTTE KIRIŞIKLIK NEDEN OLUŞUR?

kırışıklık

Ciltte kırışıklık yaşlanma sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır, ancak bu onları daha az sinir bozucu yapmaz. Kırışıklıklar, genetik, yaşam tarzı seçimleri ve çevresel maruz kalma gibi çeşitli faktörler nedeniyle oluşur. Göz altı kırışıklıkları  kırışıklıkların en sık oluştuğu yerlerden biridir. Genellikle genetik, güneş hasarı ve bölgedeki yağ ve kolajen kaybının bir kombinasyonundan kaynaklanır. En popüler tedavilerden biri kırışıklık giderici yöntemlerdir. Bu tür ürünler, cildi dolgunlaştırarak ve kaybolan nemi geri kazandırarak kırışıklıkların görünümünü azaltmak için tasarlanmıştır. Yüz mezoterapisi gibi diğer tedaviler, kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Mezoterapi kolajen üretimini teşvik etmeye yardımcı olmak için cilde vitamin, mineral ve enzim karışımı enjekte etmeyi içerir. 

MEZOTERAPİ NEDİR?

Mezoterapi kırışıklıkları azaltmak ve cildini gençleştirmek isteyen kişiler arasında hızla popüler hale gelen yenilikçi ve etkili bir tedavi yöntemidir. En popüler mezoterapi türlerinden biri de yüz mezoterapisidir. Bu, yüz ve göz altı kırışıklıkları azaltmak ve cildin görünümünü iyileştirmek için yüze küçük enjeksiyonların kullanılmasını içerir. Enjeksiyonlar özel bir iğne ile yapılır ve vitamin, mineral ve amino asit karışımından oluşur. Yüz mezoterapisi yönteminin amacı, ciltte kırışıklıkları azaltmaya, tonunu ve dokusunu iyileştirmeye yardımcı olan kollajen ve elastin üretimini uyarmaktır. Mezoterapi yüz kaldırma tekniği olarak da kullanılabilir. Bu prosedür, cildi kaldırmak ve sıkılaştırmak için enjeksiyonların kullanılmasını içerir ve daha genç bir görünüm verir. 

YÜZ LİFTİNG NE İŞE YARAR?

Lifting yüz germe ciltteki kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullanılan tıbbi bir işlemdir. Yüz, boyun ve gıdı görünümünü iyileştirmek için kullanılabildiği gibi göz altı kırışıklıkları görünümünü azaltmak için de kullanılabilir. Yüz lifting işlemi prosedürü, yüz, boyun ve gıdı bölgesindeki fazla deri ve yağın alınması ve alttaki dokuların yeniden konumlandırılmasıyla çalışır. Amaç, daha pürüzsüz, daha genç görünen bir yüz yaratmaktır. Prosedür, kırışıklıkların görünümünü azaltmak için Botox veya dolgu maddeleri gibi kırışıklık giderici ürünlerin kullanılmasını da içerebilir. Daha canlı ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için siz de bu güvenli ve kolay olan lifting yüz germe işlemlerini deneyebilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR