CİLT GENÇLEŞTİRME İÇİN İZLEMENİZ GEREKEN 4 YOL

cilt gençleştirme

Cilt gençleştirme uygulamasında; genetiksel faktörler, yaşam tarzı ve çevresel faktörlerin sebebiyet verdiği yaşlanma sürecinin ciltteki etkileri, dış görünüş üzerinde olumsuz etkilere sebep olur ve cildin zaman içerisinde yaşlanmasına sebep olur. Bu yaşlanma durumu estetik açıdan oluşturduğu sorunlar beraberinde psikolojik problemleri de beraberinde getirebilir. 

Bunun için izlenebilecek ameliyatsız yüz gençleştirme aşamaları vardır.

  1. Gençlik Aşısı: Daha parlak ve ışıldayan bir cilt türü için tercih edilmektedir. Seanslara belirli aralıklarda ve düzenli olarak gidilmelidir. Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında en çok tercih edilendir. Lokal anestezi yöntemi ile minimum sürede acısız uygulanmaktadır.
  1. Botox: Sinirler arasındaki akımın azalmasına, kopmasına, terleme ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. Botox uygulaması; genç görünüm isteyen ya da cilt kusurlarının bulunduğu düşünen kişiler için sık tercih edilen yöntemlerden başında gelmektedir. İşlem sonrası kısa süre içerisinde gündelik yaşama dönülmektedir.
  1. Dolgu: Kilo ve yaş ilerlemesine bağlı olarak meydana gelen hasarları ve çöküntüleri tedavi etmek için tercih edilmektedir. Daha çok dudak şekillendirme, estetik dolgu, göz altı halkaların tedavi edilmesinde, elmacık kemiği belirginleştirilmesinde kullanılır. Zaman içerisinde kendiliğinden eriyerek yok olma özelliği nedeni ile çok sık tercih edilen yöntemlerin başında bulunmaktadır.
  1. Lazer: Yüzü gençleştirme ve deri yenileme yöntemlerinde ameliyat olmadan, konfor sağlayan lazer yöntemi kısa iyileşme süresi ve erken sonuç vermesi nedeni ile daha çok talep edilmektedir.

Cilt Gençleştirme Uygulamalarının Sebepleri ve Sonuçları

cilt gençleştirme

Zaman içerisinde cilt, canlılığını ve esneme özelliğini kaybeder. Bu yüzden cilt gençleştirme uygulamasına ihtiyaç duyarız. Yaşlanma belirtileri, kendini en çok yüz üzerinde gösterir. Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklar, uykusuzluk, uzun süre zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak, cildin yaşlanma sürecini hızlandırır ve cilt gençleştirme, leke giderici uygulamalar gibi hususlara duyulan ihtiyaç artar. 

Ameliyatsız Yüz Germe ile Genç Kalmak Mümkün!

Belirli yaşlardan sonra ciltte hızla değişimler oluşmaya başlar. Genellikle 30 – 40 yaşlarından sonra kırışıklıklar belirginleşmeye başlar. Ciltte oluşmaya başlayan lekelerden, kırışıklıklardan, sarkmalardan şikayetçi olan kişiler, ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden faydalanabilir. Yüzü gençleştirme yöntemleri, cildin kalitesini arttırmayı amaçlayan ve ameliyatsız yüzü gençleştirme tedavi yöntemleri olarak açıklanabilir. Leke giderici serum ve estetik dolgu ya da kırışıklık dolgusu gibi pratik ve acısız yöntemleri deneyerek ameliyatsız yüz germe işlemini daha kolay bir yoldan gerçekleştirebilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR