BURUN DOLGUSU HAKKINDA MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY

burun dolgusu

Burun dolgusu hakkında eğer endişeleriniz varsa bazı konularda bilgi sahibi olarak bu endişelerinizden kurtulabilirsiniz. Burun dolgusu kalıcılığı oldukça yüksek olan bir uygulamadır. Burun dolgu ürünü aynı zamanda alın, şakak, Kaş ortası, yanaklar, dudaklar, çene ve elmacık kemiği gibi bölgelere de uygulanabilir.

Uzun süreli dayanıklılık sağlayan çapraz bağlama teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş burun dolgusu fiyatları uygulama alanlarına ve kullanılan ürün miktarına göre de değişkenlik göstermektedir. Öte yandan burun ucu dolgusu ürünleri güçlü su tutma yeteneği ve yüksek oranda tutunma özelliği sayesinde hacim arttırıcı ve şekil verici özelliğe de sahiptir. Burun dolgusu yaptıranlar işlem sonrasında herhangi bir ağrı ya da sancı çekmeden kolaylıkla günlük yaşantısına geri dönebilmektedir. 

Burun Dolgusu Neden Yapılır?

Burun dolgusu çoğunlukla asimetrik görüntüyü düzeltmek amacıyla estetik kaygılardan dolayı yaptırılmaktadır. Aynı zamanda burun ucu dolgusu burnun uç kısmını kaldırmak için de uygulanan kolay ve güvenli bir yöntemdir. Ayrıca burun dolgusu burun kökündeki çökmeleri gidermek için de kullanılan ve cerrahi olmayan yöntemler arasında yer alır. Burun dolgu burun sırtını düzleştirmek için sıkça tercih edilmektedir. Tüm bunların yanı sıra burundaki eğrilikleri ve çökmeleri hafifletmek veya gidermek amacıyla de hızlı ve basit bir şekilde burun dolgusu işlemi yaptırabilirsiniz. 

burun dolgusu

Nasıl Burun Dolgusu Yapılır?

Oldukça ağrısız ve acısız bir işlem olan burun dolgusu işleminden önce genellikle uygulama yapılacak olan bölgelere lokal anestezi krem uygulanarak yapılmaktadır. Burun ucu dolgusu yapılmadan önce antiseptik solüsyonlar ile uyuşturulacak bölgenin dezenfekte edilmesi son derece önemlidir.

Bunların yanı sıra burun dolgusu uygulanacak alana uygun dozda dolgu malzemesi enjekte edilmesi gerekmektedir. Bu enjeksiyon sonrası burun ucu dolgusu sayesinde burnun uç kısmı kaldırılıp burundaki eğri olan bölgeler de giderilmiş olur. Yaklaşık olarak 15-30 dakika arasında süren burun dolgusu işlemi etkisini hemen gösteren ve ardından da işlemin uygulanması sonrası normal hayata geri dönülebilmeyi sağlayan kolay ve güvenli bir tedavi ya da estetik işlem yöntemidir. Siz de eğer burun ucu dolgusu gibi bir işlem yaptırmak istiyorsanız bunu rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Lagoom sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

POPÜLER BLOGLAR