Bebek Bornozları Hangi Kumaşlara Sahip Olmalı?

Bebek bornozları bebeğinizin en büyük ihtiyaçlarından biri olmasından ziyade aynı zamanda da dikkatle seçilmesi gereken hassas ürünlerdir. Çünkü bebeklerin banyo serüveninde titizlik önemlidir. 

Fakat bir bebek banyo havlusu veya bornozu hangi kumaşlardan üretilmeli ve nasıl seçilmeli bilmiyorsanız, blog yazımız size yol gösterecektir. Bebek bornozları seçerken kumaşın elbette son derece yumuşak dokulu olması ve hassas bebek cildine zarar vermemesi gerekir. Bebeklerin narin bir cilt yapısı olması sebebi ile banyo sonrası kullanacakları bebek bornozları da ciltleri ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca bebek bornozları kesinlikle sentetik kumaşlardan üretilmiş olmamalıdır. Sentetik kumaşlar bebeklerin hassas cildinde alerjik reaksiyonlara neden olabileceği gibi aynı zamanda da yeteri kadar sıvıyı hapsedemez ve bebeğinizin banyo sonrası ıslak kalmasına da neden olabilir. Bu sebeple doğal ve sağlıklı kumaşlara sahip olan bebek havlu ve bornozları tercih etmeniz gerekir. 

Bebek Bornoz Takımları Nasıl Temizlenmeli?

Bebek bornoz takımları bebeğiniz için en hijyenik hali ile kullanıma hazır hale getirilmelidir. Bu nedenle de bebek bornozları yıkanırken hijyen sağlamanın yanı sıra aynı zamanda da kullanacağınız malzemelerin doğal olması, bitkisel olması gerekir. Bebeklerin parfüm içeren veya sert kimyasallar içeren temizlik maddeleri ile yıkanmış kıyafetleri veya bebek bornozu kullanmaları doğru değildir. Kimyasal kalıntıları olan bir bebek bornoz bebeğinizin cildini hem hasta edebilir hem de rahatsızlık vererek bebeğinizin konforunu da bozacaktır. Doğal içerikli ürünler kullanmaya ve parfümsüz malzemeler ile bebek bornoz takımları yıkamaya özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Bebek Banyo Havlusu Nasıl Kullanılır?

Bebek banyo havlusu bebeğinizin banyo sonrasında kullanması gereken ve ihtiyacı olan bir eşyadır. Bebeğinizin banyodan sonra uzun süre ıslak kalmaması gerekir. Soğuk algınlığı gibi sağlık sorunları ile karşılaşmamak ve bebeğinizin üşümemesi için olabildiğince hızlı bir şekilde bebeğinizi nazik ve yumuşak dokulu bir bebek banyo havlusuna sarmanız yeterli olacaktır. Bebek banyo havlusu ayrıca bebeğinizin cilt bakımını yaparken de üzerinde uzanması için kullanışlı bir seçim olabilir. Bebeğinizin hem sağlığı hem de konforu açısından bebek bornozları ve havluları kullanmanızı tavsiye ederiz. 

 

POPÜLER BLOGLAR