BEBEK AYAKKABISI AYAK GELİŞİMİNİ NASIL DESTEKLER?

BEBEK AYAKKABISI

Bebek ayakkabı modellerinin seçimi, diğer tüm çocuk kıyafetlerinden daha büyük önem ve titizlik gerektiren bir süreçtir. Yeni doğan ayakkabısı başta olmak üzere belirli bir döneme kadar giyeceği modellerin kesinlikle ortopedik ve sağlıklı ürünler olması gerekmektedir. Bu aşamada kalitesi belgele ve ortopedik ürünler tasarlayan Polo bebek ayakkabısı tavsiye edilebilir. Erkek bebek spor ayakkabı modelleri ise belirli bir dönemin ardından giydirilmelidir. 

Bebek Ayakkabı Modelleri Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Bebek ayakkabı modelleri alınırken ilk tercih kesinlikle şıklıktan yana kullanılmamalıdır. Bebeklerin dünyaya gelmelerinin ardından uzunca bir süre gelişimleri devam etmektedir. Bu nedenle alınan her kıyafet ya da ayakkabı, bu gelişimi olumlu yönde destekleyen ürünler olmalıdır. Ebeveynler, bebeklerine ilk ayakkabılarını giydirmenin heyecanını yaşamaktadır. Bu heyecan, beraberinde yanlış seçimleri de getirebilmektedir. Uzmanlar, anne ve babalara özellikle ayakkabı konusunda çok da aceleci davranmamaları gerektiğini tavsiye etmektedir. 

Bebek ayakkabı modelleri alınacağı zaman birkaç seçim kriteri üzerinde durulması gerekmektedir. Bunların başında şüphesiz bebeğin hassas ayak yapısını koruyacak ve gelişiminin önünde engel oluşturmayacak modellerin seçimi gelmelidir. Bu özellikler yenidoğan ayakkabısı için çok daha büyük önem taşımaktadır.

Yenidoğan Ayakkabı Kesinlikle Ortopedik Olmalı

Bebek için alınacak yenidoğan ayakkabısı kesinlikle ortopedik yapıda olmalıdır. Bebeğin ayaklarının gelişimine bağlı olarak sık sık değiştirilmesi gereken ürünlerin ayağa tam oturduğundan emin olunmalıdır. İlk dönemlerde erkek bebek spor ayakkabı modellerinin tercih edilmemesi yararlı olacaktır. Erken dönemde spor ayakkabı alınmak istenirse de kalitesi ve standartlarından emin olanın Polo bebek ayakkabısı tercih edilmelidir. Çocuk ilk adımlarını atmaya başladığında ayaklarını ve bileklerini destekleyen Polo bebek ayakkabısı modellerinin değerlendirilmesi sağlığı açısından yararlı olacaktır.

Bebek ilk adımlarını güvensiz atacaktır. Bu da sık sık ayak burkulmalarına ve düşmelere yol açabilecektir. Alınacak ayakkabının bebeğin bileklerini desteklemesi, burkulmalar sırasında hasar görmesinin önüne geçmesi gerekmektedir. Aksi halde bebeğin sağlığı tehlikeye düşebilecektir. Erkek bebek spor ayakkabı modelleri alınırken de ortopedik ve sağlıklı olmasının yanı sıra nefes alabilen yapısına da dikkat edilmelidir. Bebeklerin ayaklarının terlemesi erken dönemde ayak sorunlarının başlamasına yol açabilecektir. Siz de bebeğiniz için en uygun ayakkabı modellerini arıyorsanız, en doğru adres HAUSEkids olacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR