AMELİYATSIZ ÇENE DOLGUSU HAKKINDA MERAK EDİLENLER

ÇENE DOLGUSU

Ameliyatsız çene dolgusu yüzde altın oranı sağlamak ve çok daha dengeli bir görünüm elde etmek için sıkça tercih edilen cerrahi olmayan bir işlemdir. Çene bölgesindeki bazı estetik bozuklukları düzeltmek ve aynı zamanda da yüzdeki hoş görünümü daha ön plana çıkarabilmek için kullanılan ameliyatsız çene estetiği yöntemi oldukça güvenli bir işlemdir.

Çene dolgusu yaptıranlar işlem sonrasında hemen günlük hayatlarına devam edebilir ve herhangi bir komplikasyon ile karşılaşmazlar. En risksiz estetik operasyon yöntemlerinden biri olan çene ucu dolgusu son derece kolay ve aynı zamanda da oldukça güvenli bir estetik operasyon yöntemi olarak bilinmektedir. Ayrıca çene dolgusu fiyat açısından da cerrahi operasyonlara göre çok daha uygun olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilen basit bir operasyondur. 

Çene Dolgusu Yaptıranlar Sonrasında Neler Yapmalı?

Çene dolgusu yaptıranlar işlem sonrasında elbette ki işlemi yaptırdıkları uzmanı tavsiyelerine uyarak dolgunun oturmasını sağlamalılar. Ameliyatsız çene estetiği sonrasında sakız çiğnemek veya çene bölgesine dokunmak ya da masaj yapmak gibi durumlardan kaçınmakta fayda vardır.

Öte yandan çene dolgusu yaptırdıktan sonra ilk 3 gün sıcak su, yoğun güneşe maruz kalmak veya ağır spor faaliyetlerinden kaçınmak en doğru seçenekler arasında yer almaktadır. Hem sağlığınız hem de çene dolgusunun daha etkin bir şekilde yüze oturabilmesi açısından çene ucu dolgusu sonrası doktorunuzun önerdiği şekilde hareket etmek en doğru seçenektir. 

Çene Dolgusu Süreci Zor Mu?

Çene dolgusu cerrahi estetik operasyonlara oranla kesinlikle oldukça güvenli ve son derece kolay bir işlemdir. Kişiye ve uygulanacak dolgunun dozuna göre işlem süresi değişiklik gösterse de cerrahi estetik operasyonları oranlı oldukça kısa süren ameliyatsız çene dolgusu işlemi basit bir süreç şeklinde işler.

Çene dolgusu yaptıranlar işlem sonrasında günlük hayatına devam edebilir mi aynı zamanda da bir cerrahi operasyonda olduğu gibi yoğun bir acı ya da ağrı hissetmezler. Bu nedenle de elbette ameliyatsız çene estetiği olarak bilinen dolgu süreci oldukça kolay ve güvenli bir şekilde işleyen bir sisteme sahiptir.

POPÜLER BLOGLAR