ALT AÇMA MİNDERİ ALIRKAN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 NOKTA

alt açma minderi

Bebek bakım ürünleri arasında en önemli parçalardan biri alt açma seti olarak dikkat çekmektedir. Yeni doğan bebek belirli bir yaşa ulaşıncaya kadar altlarının temizlenmesi ve bunun da günde çok kez tekrarlanması gerekmektedir. Ebeveynlerin hayatlarını kolaylaştıran, bebeklerin de rahatsız olmalarının önüne geçen alt açma minderi seçimi yapılırken şu 5 noktaya dikkat etmek gerekmektedir:

  • Sağlıklı malzemeden üretilmeli,
  • Sıvı geçirmez olmalı,
  • İhtiyaca cevap verebilecek boyutta olmalı,
  • Bebeğin rahat etmesini sağlamalı,
  • Kolay temizlenebilmelidir.

Alt açma minderi alırken bazı kriterlere dikkat etmek, hem bebeğin hem de annenin rahat etmesi için son derece önemli olmaktadır. Bu kriterlere uygun ürünlerin alınması, sıkıntılı bir süreç olan bebeğin altının temizlenmesini çok daha kolay hale getirebilecektir. 

Alt Açma Seti Sağlıklı Malzemelerden Üretilmelidir

Alt açma seti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu bebeğin sağlığını tehlikeye sokabilecek ürünlerden uzak durmaktır. Yeni doğan sürecinden itibaren günde birkaç kez bebeğin altının değiştirilmesi gerekmektedir. Bebeğin altının temizlenmesi için kullanılacak alt açma minderi bebeğin teniyle doğrudan temas edecektir. Bebek alt açma seti üretiminde kullanılan malzemeden tamamen doğal ve kimyasal içermemesi gerekmektedir. Aynı zamanda yumuşak bir dokuya sahip olması gereken ürün bebeğin hassas cildini tahriş etmemeli, canını yakmamalıdır. Eğer sert zeminde bebeğin altını değiştirmek durumunda kalacaksanız, nohut bebek alt açma seti son derece uygun bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Alt açma seti kesinlikle sıvı geçirmez özellikte üretilmelidir. Bebeğin altının değiştirilmesi sürecinde ne yapacağını kestirmek güç olacaktır. Çoğu bebek altı açıldığı ve rahatladığı anda çişini yapabilmektedir. Üründe kullanılacak malzemenin kolay temizlenebilir olması tercih nedenlerinden biridir. Temizlik süreci silme yöntemiyle olabileceği gibi, alınacak ürünün kolaylıkla çamaşır makinasında da yıkanabilir olması annenin işini kolaylaştıracaktır.

Nohut bebek alt açma seti, bebeğin altının değiştirileceği yere bakılmaksızın sınırsız rahatlık sunmaktadır. Son derece ergonomik bir yapıya sahip olan nohut bebek alt açma seti bebeğin her türlü zeminde rahat ve konforlu olmasına imkan tanıyacaktır. 

alt açma minderi

Bebek Alt Açma Seti Uygun Boyutlarda Seçilmelidir

Bebek alt açma seti için önemli özelliklerden biri de boyutu olmaktadır. Bebeğin alt açma sürecinde hareketli olacağı hesap edilmeli, ürünün boyutları buna göre belirlenmelidir. Gereğinden küçük seçilen bebek alt açma seti bebeğin altını kapatmayacak, hareket esnasında kayacak ve istenmeyen yerlerin kirlenmesine yol açabilecektir. Siz de bebeğinizin altını değiştirirken rahat etmesini istiyor, işinizi kolaylaştıracak ürün arıyorsanız Çıldırıns ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR