Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni doğan bebek kıyafetleri oldukça özel malzemelerden bebeklerin hassas cilt yapısı ve sağlığı ön planda tutularak üretilmektedir. Sizlerin de bebek kıyafet çeşitleri hakkında bilmeniz gerekenler bebeğinizin sağlığı ve rahatı açısından önemlidir. 

Öncelikle yeni doğan bebek kıyafetleri kesinlikle kimyasal içeren temizlik ürünleri ile beraber yıkanmamalıdır. Bu tarz ürünler bebek kıyafet üzerinde kalıntılar bırakarak kimyasal partiküllerin cilde temas etmesine ve cilt yüzeyinde kabarmalara, kaşıntıya veya alerjiye neden olur. Bu tarz durumların meydana gelmemesi ve bebeğinizin sağlığını korumak için yeni doğan bebek kıyafetleri doğal ve bitkisel ürünler ile yıkanmalıdır. Ayrıca alacağınız her türden bebek giyim ürününü de özenle seçerek yumuşak iç dikişlere sahip olmasına özen göstermeniz de yine bebeğinizin konforu ve cilt rahatlığı için önemlidir. 

Bebekler İçin Yaratıcı Hediye Önerileri

Bebekler için hediye önerileri konusu da herkesten bir fikir alabilirsiniz ancak klişelerden sıkıldıysanız sizler için daha yaratıcı fikirlerimiz de var. Genellikle bebek hediye önerileri denince akla her zaman bebek giyim ürünleri gelir. Bebek kıyafet çeşitleri ile hediyeleşmek kötü bir fikir olmasa da artık klişeleşmiş bir durum olmasından dolayı ve özellikle de çok yakın olduğumuz kişilerin bebekleri için daha yaratıcı fikirler isteyebiliriz. Eğer hesaplı bir hediye arıyorsanız isme özel bebek yaka iğnesi çeşitlerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Bunun dışında bebek arabası, banyo küveti ve setleri, bebekler için ilk adım ayakkabıları da harika ve klişeden uzak hediyeler olacaktır. 

Bebek Giyim Ürünleri Nasıl Yıkanmalı?

Bebek giyim ürünleri yıkanırken mutlaka ya elde yıkanması ya da makinede hassas ayarda yıkanması tavsiye edilir. Bebek kıyafetleri için hijyen sağlamak istemeniz doğaldır fakat hijyen sağlamak isterken çok yüksek sıcaklıkta bebek giyim ürünlerini yıkamak kumaşların deforme olmasına neden olabilir. Bunun yerine hijyen için kıyafetleri yüksek ısıdaki buhar ile dezenfekte etmeniz çok daha iyi bir yol olacaktır. Öte yandan bebek kıyafetleri yıkarken mümkün olduğunca doğal ürünler ile temizlik işlemini gerçekleştirmeniz bebeğinizin cilt ve solunum yolu sağlığı açısından da oldukça büyük bir önem taşır. 

POPÜLER BLOGLAR