UZUN KİMONO MODELLERİ NERELERDE GİYİLİR?

kadın kimono modelleri

Kimono eskiden yalnızca evde ya da gecelik veya sabahlık olarak giyilen bir ürün gibi kullanılsa da artık sokak modasına da hakim olmuştur. Sıkça birçok kişide rastlanabilen kimono kadın modelleri son dönemlerin de en popüler giysilerinden biri haline gelmiştir. Özellikle de Japon kültüründe kullanılan uzun kimono modelleri şık bluzlar ve bol paça pantolonlar ile beraber harika bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Zarif bir görünüm yaratan kimono tesettür modasında da sık sık tercih edilen giyim ürünlerindendir. Uzun topuklu ve sivri burun ayakkabılar ile harika bir uyum sağlayan tesettür kimono modellerini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 

Kimono Nasıl Seçilir?

Kimono seçerken öncelikli olarak kumaş kalitesine önem vermeniz gerekir. Kalitesiz bir kumaştan dikilen kimono anında kendini belli eder ve görünüm olarak da hoş bir görüntü sunmaz. Ayrıca genellikle parlak kumaşlardan tercih edilen uzun kimono çeşitleri ile şık bir tarz oluşturmak mümkündür. Öte yandan doğru bir kimono tercihi yapmak için kesinlikle sağlam dikişlere de önem vermenizi tavsiye ederiz. Sağlam dikişli olmayan bir kimono kadın modeli aynı zamanda da zarif görünmez. Bu nedenle de kimono seçiminde hassas davranmanızı öneririz. Öte yandan yıkama sonrası renk değişimine uğramayacak kaliteli boyalardan üretilen, sağlam, dayanıklı, doğal bir kimono tercih ederek daha uzun süreli kullanım da sağlayabilirsiniz. 

Kimono Nasıl Temizlenir?

Genellikle hassas kumaşlardan üretilen kimono tesettür modelleri veya diğer tüm uzun kimono çeşitleri mutlaka dikkatli bir şekilde yıkanmalıdır. Özellikle de renk konusunda ve yıkama aşamasında kullanılacak ürünlere de özen göstermeniz önemli bir yere sahiptir. Eğer ağartıcı ürünler kullanacaksanız kesinlikle kimono için uygun olmayacağını bilmeniz gerekir. Hassas kumaşlı bir tesettür kimono kolaylıkla bu tarz ürünlerden dolayı deforme olabilir. Ne kadar dayanıklı ve kaliteli bir kumaşa sahip olursa olsun kimono yıkarken hassas ve narin makine ayarı kullanmaya da özen gösterirseniz çok daha iyi bir şekilde kimononuzu koruyabilirsiniz. Birbirinden şık ve zarif kimono modelleri için şimdi Hülya Keser web mağazasını ziyaret ederek dilediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz!

POPÜLER BLOGLAR