Tatillerde Kullanılacak Bebek Günlük Ayakkabı Modeli Nasıl Olmalıdır?

bebek ayakkabısı

Bebek sahibi olduktan sonra yapılacak tatil planı sıradan insanların tatil planlarından farklı olur. Anne ve baba olmak sizi sıradan insanlardan ayırır. Artık size uygun olan tatil planını yapamazsınız, bebeğiniz için uygun bebek ayakkabısı ve kıyafetleri edinmeniz gerekir. Bebekli bir aile daha sakin ve tehlikesiz ortamları tercih eder. En basit bir tekne turu bile sizin için tehlikeli gelebilir. Bebeğiniz ile rahat bir şekilde tatil yapmanız için en uygun planları gözden geçirmek ve en doğru alışverişleri yapmak konforunuz için kaçınılmaz olacaktır. 

Kullanışlı Bebek Ayakkabısı Modelleri

Anne baba olduktan sonra önceliğiniz bebeğin konforu olacaktır, ancak unutmayın ki sizin konforunuz için de bu gereklidir. Bebeğinizin rahat olması sizin rahatınızı sağlayacaktır. Tatillerde pek çok farklı ortamda bulunmanız mümkün olacaktır. Hem açık alanlarda hem kapalı mekanlarda kullanıma uygun olacak şekilde alışveriş yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu nedenle bebeğinizin için alacağınız bebek ayakkabısı her ortama uygun bir model olmalıdır. Alacağınız bebek ayakkabısı tam yaşına göre olmalıdır. Bebek ayakkabısı ayarlanabilir cırtcırtlı olan bir model olursa ayak yapısına daha rahat uyum sağlayacaktır. Özel olarak tasarlanmış ortopedik yapıya sahip ilk adım ayakkabısı kullanmak en doğru seçimlerden biri olacaktır. Taban yapısı kesinlikle zemini tutan kaymaz olmalıdır. Yaz mevsimine uygun hava alacak cinste bebek ayakkabısı modeli seçmeniz gerekmektedir.

Bebek Ayakkabısı Kullanımı Ne Zaman Başlamalıdır?

Bebeğinizin ilk on ay yürüyüş için bir ayakkabıya ihtiyacı olmayacaktır. Bebeğinizin ilk aylarda sadece çorap giymesi uygun olacaktır. Ancak bez bebek ayakkabısı çeşitleri kullanılmasında bir sakınca olmayabilir. Bebeğinizi gözlemleyerek yürümeye hazır olduğu anı tespit edebilirsiniz. Bebeklerin pek çoğu onuncu aydan sonra daha rahat ayaklarının üzerinde durmaya başlar. Bu durumda hemen ayakkabı giydirmek doğru olmayabilir. Ancak dışarıda kullanmak üzere bebek ayakkabısı kullanımı yada tabanlı çorap kullanımı uygun olacaktır. En uygun zaman bebeğinizin adımlarını takip etmeniz ile tespit edilebilir. Bebeğiniz yürümeye hazır olduğunda ona bebek ayakkabısı giydirebilirsiniz. Uzmanlara göre bebeklerin ev içinde bebek ayakkabısı giymeye ihtiyacı yoktur. Zemine çıplak ayak ile basması ayak sağlığı ve gelişimi için daha uygun olacaktır denilmektedir.

POPÜLER BLOGLAR