SMOKİN ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 İPUCU

smokin

En asil kıyafet olarak kabul edilen tasarımların başında smokin gelmektedir. Doğru damatlık smokinler seçebilmek için 5 ipucuna dikkat etmek gerekmektedir.

  • Renk seçimi
  • Kumaş tercihi
  • Yaka özellikleri
  • Özel düğmeler
  • Vücuda uyumu

İster damatlık takım elbise olsun, isterse balo ya da resepsiyon gibi çok özel buluşmalar, giyebileceğiniz en asil kıyafet smokin modelleri olmaktadır. Özel giyim tarzında dikkat edilmesi gereken en önemli özellik renk seçimi olmaktadır. 

Smokin Modellerinde Renk ve Kumaş Tercihi Kalitenin Belirleyici Unsurlarıdır

Smokin modelleri için renk ve kumaş tercihleri kalitenin en belirleyici unsurları olarak ön plana çıkmaktadır. En şık takım elbise modeli olarak kabul edilen ürünlerde genellikle kullanılan siyah renk olmaktadır. Smokin damatlık için farklı bir renk arayışına girmeksizin siyah üzerinde karar kılmak, asil görümünü garanti altına almak anlamına gelmektedir. 

Damatlık smokinler için önemli unsurlardan biri de kumaş seçimidir. Kumaş tercihlerini belirleyen unsur ise kıyafetin hangi mevsimde kullanılacağıdır. Eğer damatlık takım elbise kış dönemi alınacaksa, klima özelliği ile sıcak tutması garanti olan yün kumaştan hazırlanmış modellerin alınması doğru olacaktır. 

Damatlık smokinler yaz ve ilkbahar dönemlerinde kullanılacaksa o zaman devreye pamuklu ya da keten kumaşlar girmektedir. Her iki kumaş türü de nefes alan yapıları ile tanınmaktadır. Pamuk ya da keten kullanılarak hazırlanan kıyafet, nefes alan yapısı sayesinde yaz ve bahar aylarında kullanıcısına konfor sunacaktır. Pamukla ya da keten kumaşların terletmeme özelliği, düğün gibi hareketli saatlerin geçirildiği organizasyonlarda hayat kurtaran bir özellik olarak dikkat çekmektedir.

Smokin Damatlık Özellikleri

smokin

Smokin damatlık modellerinde yaka özellikleri ve düğmeler de büyük önem taşımaktadır. Yakanın tarzınızı yansıtır özellikte olması, çok süslü detaylara kaçılmaması şıklığa gölge düşürebilecek dokunuşların ortadan kaldırılması anlamına gelmektedir. 

Smokin damatlık modellerinin düğme sayıları çok önemlidir. Klasik tarzlarda iki ya da üç düğme kullanılmaktadır. Son dönemlerde hazırlanan tasarımlarda çok daha fazla düğmeye yer verilmektedir. Tercihinizi iki ya da üç düğmeli modellerden yana kullanmak, şıklığı artıran unsurlardan biri olarak kabul edilmektedir. Damatlık takım elbise modellerinde vücuda uyum rahatlık açısından son derece önemlidir. Kıyafeti özel tasarım olarak hazırlatmak, uyumsuzluk sorununu tamamen ortadan kaldıracaktır.

Siz de smokin gibi çok özel bir kıyafet arıyor ve beklentilerinize karşılık bulamıyorsanız, Morven ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

POPÜLER BLOGLAR