KUŞAK DETAYLI TESETTÜR TRENÇKOT

TRENÇKOT

Trençkot, mevsim geçişlerinin en gözde dış giyim ürünleri olarak kabul edilmektedir. İslami koşullara uygun giyinmeyi tercih eden kadınların da öncelikle seçimleri arasında yer alan tesettür trençkot, kapalı giyinme koşullarını yerine getirirken, uzun trençkot modelleri yağmurlu bahar dönemlerinin kurtarıcısı olarak öne çıkmaktadır. Trençkot modelleri içinde en şık tasarımları kuşak detaylı modeller oluşturmaktadır.

Trençkot Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mevsim geçişlerinde kullanımı uygun olan trençkot modelleri, astarsız pardesü olarak tanımlanmaktadır. İnce yapıları, şık tasarımları ile erkekler tarafından da tercih edilen ürünler arasında yer alan modeller genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde sıklıkla kullanılan kuşak detaylı trençkot seçimi yapılırken bazı kriterlere dikkat etmekte yarar olacaktır. Uzun pardesü formunda tasarlanan bu ürünlerin en belirgin görevleri yağmur ve rüzgara karşı dirençli olmaları gelmektedir. Yağmura direnç sağlayabilmesi için kullanılan kumaşın su geçirmez özellikte olması gerekmektedir. Bu özelliğe sahip olmayan ürünler, bahar dönemlerinin ani bastıran yağmurlarında kullanıcısını zor durumda bırakacaktır.

Trençkot modelleri için bir başka özellik de mevsimin değişen koşullarına uyum sağlaması olmalıdır. Yağmur ve rüzgarda etkili bir ürün olan kıyafetin hava ısısının arttığı dönemlerde de terleme yaratmaması gerekmektedir. Bu nedenle nefes alan yapıya sahip kumaş seçimi doğru olacaktır. 

Trençkot için En Makbul Renk Bej ve Tonları Olarak Kabul Edilmektedir

Son derece şık tasarımlar olarak dikkat çeken trençkot için en makbul renk bej ve tonları olmaktadır. Bu renk ile adeta özdeşleşen dış giyim ürünü bahar döneminde sade bir şıklık sunmaktadır. Tesettür trençkot modellerinde kuşak detayı ön plana çıkmaktadır. Kalın kuşak sıklıkla tercih edilen detay olarak öne çıkarken, bazı modellerde ince ip tarzı kuşaklar da kullanılmaktadır. 

Kuşak detayı tesettür trençkot modelleri için kapalı giyinmenin koşullarının yaratılmasında da etkili olmaktadır. Kıyafetin ön kısmını güvenli bir şekilde kapatan kuşak, kadının vücut hatlarının ortaya çıkmasını da engellemektedir. Kuşak detaylı uzun trençkot modelleri, tesettür giyimi tercih eden kadınlar için öncelikli seçimlerden biri olma özelliğini sürdürmektedir. Siz de kuşak detayı ile hareketlendirilmiş uzun trençkot modelleri almak istiyorsanız Hülya Keser doğru adres olacaktır.

POPÜLER BLOGLAR