KABAN MODELLERİ SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİN KURTARICISIDIR!

ERKEK KABAN MODELLERİ

Kaban modelleri, soğuk kış günlerinde en önemli kurtarıcılardan biri olarak kabul edilmektedir. Erkek kabanları hem kumaşları hem de tarzları ile farklılığın ortaya konabildiği modeller olmalıdır. Kumaşı ve yapısı ile soğuğa karşı bir bariyer görevi görmesi gereken erkek kaban modellerinin seçiminde vücut tipleri dikkate alınmalıdır. Rahat kesim kaban modelleri kalın giyinilmesi gereken zorlu kış günlerinde kullanıcısına rahatlık ve konfor sunacaktır. 

Kaban Modelleri Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaban modelleri seçimi yapılırken üzerinde durulması gereken çok fazla unsur bulunmaktadır. Bunların başında kabanın hangi kumaştan hazırlandığı gelmelidir. Bu aşamada kaşmir ve kaşe kumaşlar ön plana çıkmaktadır. Seçimi polyester tarzı ürünlerden yana kullananlar için kış dönemleri bir hayli zorlu geçecek, üşümekten kurtulamayacaklardır. 

Erkek kaban çeşitleri için kullanılan kumaşın yağmur geçirmemesi ve rüzgara karşı dirençli olmaları beklenmektedir. Seçimin bu özellikleri barındıran ürünlerden yana kullanmakta yarar olacaktır. Yapısı itibariyle klima özelliği taşıması gereken kumaşın, aynı zamanda nefes alabilir özelliği de bünyesinde barındırması sağlığı konforu artırması bakımından son derece önemlidir. 

Erkek Kabanları Dayanıklı Olmalıdır

Erkek kabanları için aranan özelliklerden biri de dayanıklılık olmaktadır. Dayanıklılık şartını yerine getirebilen ürünlerde kumaş ve dikiş kalitesi ön plana çıkmaktadır. Kabanın dikişlerinin sık ve sağlam atıldığından emin olunmalıdır. Zaman zaman çok zorlu hava koşullarında kaban altına kalın kazaklar giyilmek zorunda kalmakta, bu da direncin yükselmesine yol açmaktadır. Zorlanmalarda kendini bırakan dikişler, ilerleyen süreçte büyük sorunlar yaratacaktır. Rahat kesim kaban modellerinde esneme panelleri devreye girmektedir. Bu modellerde direnci absorbe edecek yapı bulunmakta ve kullanıcısının her türlü hareketine mukavemet gösterebilmektedir. Bu süreçte konfordan ödün vermemesi, rahat kesim kaban modellerini bir adım öne taşımaktadır. 

Kaban modelleri için korumayı ve konforu artıran unsurlardan biri de kapüşon detayı olmaktadır. Bu detay sayesinde yağmurlu havalarda da tam korunma imkanı bulunmaktadır. Kabalar, yağmurluk olarak değerlendirilmemektedir. Bu nedenle sıcak tutan astar bölümü de kaban için önemli detaylardan biridir. Erkek kaban çeşitleri için cep özelliği de önemlidir. Soğuk havalarda ellerin de korunmasını sağlayan bu özellik, karlı havalarda sorun yaratabilmektedir. Karlı ve buzlu yollarda yürürken ellerin cepte olmaması bir güvenlik önlemidir ve dikkat edilmelidir. Siz de erkek kabanları arıyor, kış dönemini rahat geçirmek istiyorsanız, Morven doğru adres olacaktır.

POPÜLER BLOGLAR