ERKEK YELEK ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN 3 MADDE!

erkek şişme yelek modelleri

Erkek yelek, bazı dönemlerde hayat kurtaran özelliklere sahip, şık tasarımlar olarak kabul edilmektedir. Ancak, erkek yelek modelleri için doğru seçim, kullanım konforu açısından son derece önemlidir. Doğru kolsuz yelek seçimi için bu 3 kritere dikkat etmekte yarar olacaktır.

  • Hangi kumaştan yapıldığına dikkat edilmeli
  • Kullanım amacı belirlenmeli
  • Şık bir tasarım olmasına özen gösterilmeli
Erkek Yelek Modelleri Seçiminde Kumaşına Önem Verilmeli!

Erkek yelek modelleri, kullanım amacına göre şekillenmektedir. Takım elbise içinde kombinin tamamlayıcı unsuru olarak kullanılabileceği gibi, tek başına bir üst giyim unsuru olarak da değerlendirilebilmektedir. Özellikle tek başına üst giyim olarak kullanılan erkek yelek, amaca uygun kumaş kullanılarak tasarlanmış olmalıdır. 

Erkek yelek modellerinde malzeme olarak genellikle polar, kumaş ve triko kullanılmaktadır. Kumaş tercihleri kullanım amacına uygun olarak şekillenmektedir. Şişme, yazlık, kışlık ve cepli olarak ayrılan yelekler, tasarım olarak bu özellikleri bünyelerinde barındırmalıdırlar. 

Şişme yelek erkek için sportif bir görünüm ortaya koymalıdır. Kullanım amacı açısından en belirgin tasarımlardan olan şişme modeller, kış dönemleri için soğuğa karşı bariyer oluşturması bakımından tercih edilmektedir. Şişme yelek erkek modellerinin içi elyaf ya da kuş tüyü ile desteklenmekte, soğuğun etkilerine karşı bariyer görevi üstlenmektedir. Sonbahar dönemlerinde tek başına üst giyim unsuru olarak da değerlendirilen şişme yelek erkek için şık kombin oluşturmada da etkili olmaktadır.

Erkek Yelek Modelleri Şık Bir Tasarıma Sahip Olmalı

Erkek yelek modelleri için aranan özelliklerden biri de şık bir tasarıma sahip olması olarak kabul edilmektedir. Takım elbise içine giyilebilen kolsuz yelek, kıyafetin vazgeçilmez unsuru ve tamamlayıcı özelliği olarak öne çıkmaktadır. Takım ile aynı kumaşa sahip olması gereken bu üründe cep detayı şıklığı daha da artırmaktadır. 

Kolsuz yelek, sonbahar ve kış dönemlerinde ceket altına da giyilebilmektedir. Yünlü kumaştan tasarlanması daha uygun olan bu tercihte göğüs bölgesinin soğuğa karşı korunması hedeflenmektedir. Siz de şık bir yeleğe sahip olmak, tarzınızı ortaya koymak istiyorsanız, DGN Online ürünlerini incelemenizde yarar olacaktır.

POPÜLER BLOGLAR