DERİ PANTOLON NASIL YIKANIR?

DERİ PANTOLON

Deri pantolon modellerinde seçimi kadar bakımı ve temizliği de büyük önem taşımaktadır. Pantolon modelleri arasında en özel tasarımlardan biri olarak kabul edilen yüksek bel ve İspanyol paça deri pantolon sahibi iseniz, satın alırken ve kullanırken gösterilen hassasiyeti, temizleme aşamasında da tekrarlamanızda yarar olacaktır. Bu özen, kıyafetin çok daha uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılmasına imkan tanıyacaktır. 

Deri Pantolon Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Son derece hassas ve özel bir yapıya sahip olan deri pantolonlar, kullanımı titizlik gerektiren kıyafetlerin başında gelmektedir. Özellikle kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan, her gardıropta birkaç modeli mutlaka bulunan deri ürünlerin temizliği ve bakımı, satın alınmasında gösterilen hassasiyetten çok daha fazlasını istemektedir. Her kıyafetin kendine özgü bir yıkama talimatı bulunmakta, satın alınırken ilk dikkat edilen unsurlardan biri olarak kabul edilmektedir. 

Kadınların bu tarz giyimde tercihlerinden biri olan yüksek bel deri pantolon temizliğinde bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle şunu hatırlatmakta yarar olacaktır. Gerçek deri ürünlerin makinede yıkanması çok mecbur kalınmadıkça tavsiye edilmemektedir.

Deriyle hazırlanan pantolon modelleri temizliğinde lekenin bulunduğu alana odaklanılmasında yarar olacaktır. Lekenin bulunduğu alanın ıslak ya da nemli bir bezle silinmesi yeterli olacaktır. Leke bu yolla çıkmayacak kadar ağır ise kimyasal ürünlerden uzak durularak, doğal temizlik ürünleri kullanılmalı, yine aynı yöntemle kıyafetin tahriş olmasına imkan vermeden silinmelidir. 

deri pantolon

Makinede Yıkanmak Zorunda Kalınan Deri Pantolon İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Deri pantolon modellerinin çamaşır makinesinde yıkanması zorunlu hale gelmişse, son derece dikkatli olunmalıdır. Makinenin sert yüzeyleri, son derece hassas olan bu pantolon modellerinde deformasyona neden olmaktadır. Çamaşır makinası tercih edildiğinde en fazla 30 derecede ve en hassas ayarda yıkanması tavsiye edilmektedir. 

Ancak, tavsiye edilen deri modelleri için en uygun temizleme yöntemi, ılık suda çitileme yapılmadan gerçekleştirilen temizlik olmaktadır. Tüm deri ürünler gibi İspanyol paça modeline vazelin sürülmesi ve nemli bir besle silinmesi, pantolonlar için daha uzun ömür anlamına gelmektedir.

Siz de son derece özel tasarımlı deri ürünler arıyorsanız, Ello kreasyonlarını incelemenizde yarar olacaktır. 

POPÜLER BLOGLAR